של , , פרסמה הודעת גינוי חריפה נגד בשל אישורו של , כך פורסם ב”הארץ”.
פדריקה מוגריני. צילום: Saeima
פדריקה מוגריני. צילום: Saeima

“אם החוק ייושם הוא יעגן מציאות של מדינה אחת ללא זכויות שוות לכל האזרחים, כיבוש ועימות נצחי. האיחוד האירופי קורא להנהגה הישראלית שלא ליישם את החוק ולא לבצע צעדים שיחריפו את המתיחות ויסכנו את הסיכוי להשיג פתרון של שלום”. שרת החוץ הוסיפה כי החוק חוצה סף חדש ומסוכן כיוון ש”יכשיר” התיישבות בלתי חוקית וזאת בניגוד לחוק הבינלאומי לדבריה.

גם מזכ”ל האו”ם אנטוניו גוטיירס התייחס לחוק ואמר כי לחוק יהיו “השלכות משפטיות מרחיקות לכת עבור ישראל”.

הערב (שלישי) התקיימה בפריז פגישה בין יו”ר הרשות הפלסטינית לנשיא צרפת , כך פורסם בחדשות 2.

אבו מאזן והולנד במהלך פגישתם. צילום: רויטרס
אבו מאזן והולנד במהלך פגישתם. צילום: רויטרס

שני המנהיגים קיימו מסיבת עיתונאים משותפת בארמון האליזה, במהלכה התייחסו לחוק ההסדרה שאושר אתמול בכנסת. אבו מאזן קבע כי “החוק החדש יוצר אפרטהייד” והנשיא הצרפתי חיזק אותו כשטען שהחוק סולל את הדרך לסיפוח של .

אבו מאזן: “אני מודה לממשלת צרפת על הנחישות לקידום פתרון שתי המדינות והמצור על עזה. בשנת 2017 צריך לקדם את פתרון שתי המדינות. בנוגע להחלטה הישראלית – נפנה לבית הדין הבינלאומי. לא נקבל את התוקפנות (הישראלית) ונתמודד איתה בבית המשפט. אנו מקווים שנגיע לשלום ולמדינה פלסטינית לצד ישראל. אבל ישראל רוצה מדינה אחת במצב של אפרטהייד. זה אסון לפלסטינים”.

יו”ר הרשות הפלסטינית הוסיף כי החוק מתריס נגד הקהילה הבינלאומית וקרא לה להתנגד לו. על האפשרות שהשגרירות האמריקאית בישראל תועבר לירושלים אמר: “זה ירחיק את הפתרון. כל מי שתומך ברעיון הזה צריך שלא לפעול למענו”.

הנשיא הצרפתי יצא להגנת ואמר: “ההתנחלויות הישראליות בשטחים הכבושים פותחות את הדרך לסיפוח שלהם. אני חושב שישראל צריכה לשנות את ההחלטה הזו”.

כזכור, אתמול אושר חוק הסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון במליאת הכנסת ברוב של 60 תומכים מול 52 מתנגדים.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.