אבו מאזן ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ בפגישתם בבית לחם. צילום: רויטרס
אבו מאזן ונשיא ארה"ב בפגישתם בבית לחם. צילום: רויטרס

המשבר בין לארצות הברית מחריף: ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה הורה היום (ג') לשריו לנתק מגע עם הקונסוליה האמריקאית בירושלים. כך פורסם במהדורת הערב של "כאן". זאת לאחר שהבית הלבן העביר איום לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון.

על אף הוראה זו, המגעים בין הרשות והממשל נמשכים, כאשר כל העת האמריקאים מנסים לקדם את התהליך המדיני. היום התייחסה למתיחות דוברת , שרה סנדרס-האקבי, ואמרה כי "אנו ממשיכים את השיחות עם הפלסטינים בנושא הזה". עוד הוסיפה סנדרס כי "יש לנו מערכת יחסים טובה, והיא ממשיכה. הנציגות הפלסטינית בוושינגטון פעילה כרגע", הדגישה. "אנחנו לא מוותרים בשום צורה על תכנית השלום, היא בראש סדר העדיפויות עבור הממשל".

לפי הפרסום, גורם במשרד החוץ האמריקאי אמר כי המגעים בין שני הצדדים נמשכים כל העת בנוגע למשרדי אש"ף בוושינגטון וגם בנוגע למאמצים לקדם את המגעים הישירים עם ישראל.

כזכור, בסוף השבוע שעבר דווח כי ממשל טראמפ העביר מסר מאיים על הרשות לפיו יסגור את משרדי אש"ף בתוך שלושה חודשים, אם הרשות לא תזנח את הלוחמה הדיפלומטית בישראל. לפי אותו דיווח, מזכיר המדינה הודיע לפלסטינים כי הפרו את החוק האמריקאי לאחר שהפנו גורמים ישראלים לחקירת בית הדין הבינלאומי בהאג. זאת לאחר שיו"ר הרשת נאם בעצרת הכללית של האו"ם ואמר כי "על בית הדין הבינלאומי לפתוח בחקירה, ולהעמיד לדין בכירים ישראלים על מעורבותם בפעולות הקשורות להתנחלויות, ובתקיפה של בני עמנו".:עוד באותו נושא