מלבד , סוף שבוע סוער עבר גם על אנשי הליכוד. על פניו, נתניהו זוכה לתמיכה גדולה ולרשת ביטחון מצד ראשי המפלגה, למעט כמה מהשרים הבכירים שרואים עצמם כמועמדים לרשת אותו וכרגע שומרים על פרופיל נמוך.

ראש הממשלה מתייחס לחקירות

חבר מרכז בכיר במפלגה אמר לערוץ 20: "בליכוד מבינים שרק נתניהו יכול להוביל את המפלגה לניצחון נוסף בבחירות הבאות ולהמשך השלטון. אין לו כרגע בליכוד מישהו שמתקרב ליכולות שלו ולכישוריו. אנחנו מגבים ומחזקים את ראש הממשלה ואם צריך נצא לרחובות וגם נפגין עבורו. עושים בו לינץ' תקשורתי שאליו נגררים והפרקליטות".

רוב חברי הכנסת של המפלגה התייצבו לימינו של נתניהו בסוף השבוע ואף הובילו את ההפגנה בפתח תקווה במוצ"ש. הם מבינים שנפילת נתניהו עלולה לערער גם את יציבות הכיסא שלהם. מתחת לפני השטח, השרים הבכירים בליכוד מתחילים לחשוב על היום שאחרי נתניהו, זאת אולי בהשפעת הכותרות מהימים האחרונים שכבר הפכו את ראש הממשלה לנאשם.

פעיל במפלגה: ", , – אלה השלושה שמתחילים לפנטז על כיסא יו"ר המפלגה. כל אחד מהם מאמין שהוא היורש הטבעי של נתניהו ואם עד עכשיו הם חיכו להזדמנות שלהם, אז אולי עכשיו היא מתקרבת אליהם מכיוון לא צפוי. הם מכינים את השטח, בשקט כמובן, שומרים על פרופיל נמוך אבל מתחילים להיערך לקראת היום שאחרי נתניהו".

נתניהו צפוי לבקש לשדר "עסקים כרגיל", אבל במפלגת השלטון מבינים שמשהו קורה. אם וכאשר יזומן ראש הממשלה לחקירה משטרתית הבחישה בתוך הליכוד עשוייה להפוך מסמוייה וחשאית לגלוייה.

להורדת אפליקצית ערוץ 20 https://l.20il.co.il/APP20

הקליקו כעת לכתבות אקטואליה נוספות

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא