לוחמי האש פועלים בשטח השריפה, בכוחות גדולים ובסיוע מטוסי כיבוי ואנשי קק”ל נאבקים בלהבות על פני שטח גדול הגובל בגדר הישוב צור הדסה.

לפני זמן קצר, הכריז מפקד כוחות כב”ה בשטח השריפה טפסר משנה ראובן יצחק על שליטה בשריפה!

לוחמי האש נשארים בשטח עד שעות הבוקר, בכדי לבצע כיבוי סופי של מאות מוקדי הבעירה הנמצאים בשטח השריפה, ובכדי למנוע את ליבוי והתפשטות האש בשנית עם התחדשות הרוחות החזקות בשעות הלילה.

חוקרי כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים פתחו בחקירה, בכדי לברר את נסיבות פרוץ השריפה.

*אודי גל-דובר כב”ה מחוז י-ם*

בגזרה המערבית של השריפה, הצליחו לוחמי האש לבלום את האש וכרגע מתבצע מאמץ גדול לכבות את האש, שכן הרוחות החזקות, מדליקות כל העת מוקדי אש חדשים אשר מסכנים את לוחמי האש הנמצאים מול חזית האש ואף עלולים לגרום להתחדשות נוספת של האש בגזרה זו.

צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

בשלב זה, בעקבות המאמץ האדיר של צוותי כבאות והצלה לישראל אשר חוצצים פיזית בין האש לבתי הישוב צור הדסה, לא נשקפת כעת סכנה לבתי הישוב ואין פינוי תושבים, למעט חוות סוסים אחת שפונתה אל מרכז הישוב.

טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים:
“החל משעות הבוקר המאוחרות, לוחמי האש ממחוז ירושלים ומחוזות סמוכים בפיקודו של מת”ח בית שמש טפסר משנה ראובן יצחק נאבקים בשריפה גדולה המאיימת על הישוב צור הדסה”
בזכות החתירה למגע של לוחמי האש עם חזית הלהבות, הצליחו עד כה הצוותים למנוע פגיעה קשה בישוב ואת שריפת כל החורש בשמורת הטבע הר סנסן.”

צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

“אני פונה לציבור ומבקש! אנא כבדו את צו הנציב שפורסם היום, ואל תדליקו אש בשטחים פתוחים עד שיחלוף מזג האוויר הקשה שמלווה אותנו בימים אלו. כל אדם חייב לגלות משמעת אזרחית, מכיוון שמספיק בימים אלו, ניצוץ או גפרור קטן כדי לעשות נזק כבד לישובים ואף לסכן חיי אדם”

 

טפסר משנה ראובן יצחק מעדכן מהשטח:

צילום: דוברות כב”ה ירושלים


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.