צילום: קבוצת מדברים תקשורת

הבוקר (ו') נרשמו שיבושים בנתב"ג עקב השרפה המתחוללת באזור אלעד. דובר רשות שדות התעופה מודיע כי קיימים עיכובים בהמראות ובנחיתות.

17 צוותי כיבוי פועלים לכבות שריפת קוצים גדולים שפרצה באזור אלעד בין ברקת לגבעת כוח. בשל רוחות החלה הדליקה להתפשט ישנה סכנה למבנים מסביב. עד כה, לא הושגה שליטה על השריפה.

בנתב"ג שינו את מסלולי ההמראות והנחיתות בשל פעילות מטוסי כיבוי. במגדל הפיקוח פותחים למטוסים חלונות זמן בין יעפי הכיבוי.

השריפה משפיעה גם על התנועה בכבישים. כביש 5 מחלף ירקון שריפת חורש ללא שליטה עם השלכות לכביש, כביש 5 מחלף התקווה -ירקון נחסם לתנועה לשני הכיוונים, כביש 40 לכיוון דרום, לפני מחלף ירקונים, נחסם לתנועה.

צילום: גלעד גבאי, רשות הטבע והגנים

 

מדוברות רשות התעופה בנתב"ג נמסר: בשל שימוש נרחב במטוסי כיבוי באזור השרפה באלעד ההמראות מנמל התעופה מבוצעות כרגע על מסלול 21 לכיוון דרום (למרות הרוח הצולבת) על כן שוחרר הפקק של ההמראות. הנחיתות מתבצעות על מסלול 08 ממזרח בתאום מלא עם מפקד מחוז מרכז של נציבות הכבאות .

חלונות הזמן בנחיתות ובהמראות ניתנים למגדל בן גוריון כשמטוסי הכיבוי מתדלקים בחומרים מעכבי בעירה. כאמור הפעילות של נתב"ג מתואמת מול הפעילות של הכבאים בשטח השרפה.

בעקבות שריפה שפרצה בכביש 4631, בין צומת ירקון לבין גבעת כוח, פונו מבתיהם עשרות תושבי גבעת כוח, אשר בתיהם סמוכים למוקד השריפה, למען בטיחותם. מיד עם השגת שליטה מלאה על השריפה ע"י כוחות כב"ה, הם יורשו לשוב לבתיהם. אין נפגעים בעקבות השריפה ובשלב זה הצירים הסמוכים פתוחים לתנועת כלי רכב.

צילום: קבוצת מדברים תקשורת[/caption]

 

מחוז ירושלים

ברקת גבעת כוח. צילום: כבאות והצלה מחוז מרכז

בשעה זו נלחמים ארבעה צוותי כיבוי בסיוע רכב אספקת מים מתחנת בית שמש בשריפת חורש ועשבוני במספר מוקדים, סמוך לנחל שורק. לוחמי האש מבצעים פעולות כיבוי, הגנה וקווי חיץ, בין האש לאזורים מיושבים ולבסיסים באזור.

צילום: כבאות והצלה מחוז מרכז