כוחות כיבוי והצלה הוזעקו היום (א') לדרך חברון 93 בירושלים לאחר דיווחים על שריפה במקום.  צוותי מד"א שהגיעו לשטח קובעו את מותן של 5 נשים: אישה בשנות ה 30 לחייה, 2 נערות כבנות 12, ילדה כבת 7 ופעוטה כבת שנתיים.

 מתוך "לפני כולם" 

%d7%9b%d7%95%d7%97%d7%95%d7%aa-%d7%9b%d7%99%d7%91%d7%95%d7%99-%d7%95%d7%94%d7%a6%d7%9c%d7%94
כוחות כיבוי והצלה בירושלים. צילום: הלל מאיר/TPS

כמו כן, כוחות ההצלה מעניקים טיפול ל-2 נפגעים נוספים במצב קשה.

"נכנסנו לדירה הבוערת שהייתה נעולה, ושם לאחד החדרים שגם היה נעול, ומוצאים שם את הילדים שנפגעו קשה מהשריפה".אמר אודי גל, דובר הכבאות במחוז ירושלים. "מדובר באירוע קשה במיוחד. במקביל, לפעולות החילוץ וההחייאה, לוחמי האש פעלו לכיבוי השריפה שלא תתפשט לשאר השריפה והם כיבו את השריפה. החוקרים בודקים איך החלה השריפה ואם יש קשר בין השריפה לנפגעים, או שהם נפגעו עוד לפני".

נכון לעכשיו, עדיין לא ידוע מהי מידת הקשר בין ההרוגים לשריפה, אך כבר עלה החשד שמדובר ברצח והתאבדות. האם נמצאה תלויה לאחר ששמה לקץ לחייה, נכון לעכשיו, לא ידוע אם מדובר ההצתה הייתה מכוונת או שמדובר בתאונה טראגית.

השכנים סיפרו כי מדובר במשפחה נורמטיבית שעלתה לאחרונה מצרפת. כמו כן, פורסם כי המשפחה הייתה בקשר עם גורמי הרווחה.

"האירוע הכי קשה שאני וחבריי נתקלנו בו מימינו"

אריק אבולוף, לוחם אש, אמר: "נתקלתי בהרבה אירועים במהלך חיי כלוחם אש. אין ספק, שזה האירוע הכי קשה שאני וחבריי נתקלנו בו מימינו".

ניצב יורם לוי, מפקד מחוז ירושלים, אמר כי אב המשפחה עדיין לא מודע לטרגדיה.  כמו כן, ניצב לוי אמר כי המשטרה לוקחת בחשבון את כל כיווני החקירה. "אנחנו מחכים לאנשי מקצוע כדי לבשר לאבא. אנחנו בודקים הכול, התאבדות, רצח, תקלה ואסון, ולכן מוקדם לצאת בהצהרה".

מנחם אסטריק, כונן מד"א שהגיע לטפל בנפגעים, מסר: "כשהגעתי למקום ראיתי עשן מהחלון מהקומה האחרונה. מיד עליתי למעלה ונכנסתי לבית שהיה אפוף עשן יחד עם לוחמי האש שפרצו לדירה. ראיתי אישה בשנות ה-30 מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. ביצעתי בדיקות רפואיות ראשוניות אבל היא הייתה ללא רוח חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותה".

 

אלעד שור

אלעד שור