הפועל באר שבע

הפועל באר שבע תשחק מול קבוצת שריף טירספול ממולדובה במסגרת מוקדמות . בהגרלה שנערכה בצהריים בניון בשוויץ הפועל באר שבע, האלופה, קיבלה יריבה נוחה מאוד יחסית ובמועדון יכולים להיות מרוצים. קובי מויאל, שחתם בבית״ר ירושלים, שיחק לפני שנתיים בקבוצה ממולדובה ובבאר שבע ודאי יקבלו ממנו כמה טיפים. החשש הגדול בבאר שבע היה לקבל את זלצבורג או דינמו זאגרב החזקות והעשירות.
בכר וברדה יביאו את ליגת האלופות לבאר שבע. צילום דני מרון
בכר וברדה יביאו את ליגת האלופות לבאר שבע. צילום דני מרון
הפועל באר שבע ושריף ייפגשו במסגרת הסיבוב השני של המוקדמות והמשחקים ייערכו בתאריכים 12-13 ביולי, הגומלין שבוע לאחר מכן, באר שבע תארח ראשונה והיא תצטרך לסגור עניין כבר במפגש הראשון כדי לעלות בראש שקט לגומלין. עבור הפועל באר שבע המטרות בעונה הקרובה הן לשמור על התואר המקומי אבל במקביל רוצים להעפיל לשלב הבתים של המפעל הכי חשוב באירופה. אלונה ברקת שהשקיעה מעל מאה מיליון שקל במועדון יכולה להחזיר חלק גדול מההשקעה אם הקבוצה תעפיל לשלב הבתים. באר שבע יכולה להכניס לקופתה סכום של כ-90 מיליון שקל. מעבר ליוקרה המקצועית ולהיסטוריה שהמועדון יעשה המרכיב הכלכלי חשוב מאוד.
אם הפועל באר שבע תודח בסיבוב השני, היא תסיים את דרכה האירופית בשלב מוקדם של העונה, אם תעפיל היא תבטיח את התמודדות בפלייאוף הליגה האירופית גם אם תודח מליגת האלופות בסיבוב המוקדמות השלישי. אם באר שבע תעבור את הסיבוב השלישי ותגיע לפלייאוף ותודח,  היא תעבור ישירות לשלב הבתים בליגה האירופית.
שריף לא אמורה להוות מכשול לבאר שבע. הרמה במולדובה אינה גבוהה והקבוצה של ברק בכר צריכה לעבור את שריף ללא קושי בשני המפגשים.

הליגה האירופית

מכבי תל אביב ובית"ר ירושלים יכולות להיות מרוצות, ההגרלה של הסיבוב הראשון במוקדמות הליגה האירופית, סידרו לשתי הקבוצות יריבות סבירות. בית״ר ומכבי צריכות לעבור את הבוסנים והסלובנים ללא קושי.
מכבי שחוזרת לשחק במוקדמות הליגה האירופית אחרי שלוש שנים בהן השתתפה במוקדמות ליגת האלופות רוצה להגיע לשלב הבתים אחרת זה יהיה עבורה כישלון. למכבי לא אמורה להיות בעיה לעבור גוריצה מסלובניה. המשחק הראשון ייערך בנתניהו והגומלין ייערך בסלובניה.
מכבי, שנמצאת במחנה אימונים באוסטריה, מתכננת להתחזק במספר שחקנים ישראלים וזרים כאשר המאמן החדש שוטה ארבלדזה לומד את קבוצתו החדשה. מכבי רוצה לצרף את אלירן עטר ועומר אצילי כבר בימים הקרובים והיא תצטרך לפתות את יעקב שחר ואלי טביב כדי לסגור עיסקה.
איך מכבי תסתדר בלעדיו? זהבי. צילום: פלאש 90
איך מכבי תסתדר בלעדיו? זהבי. צילום: פלאש 90

מכבי תל אביב שחוזרת לשחק במוקדמות הליגה האירופית אחרי שלוש שנים בהן השתתפה במוקדמות ליגת האלופות רוצה להגיע לשלב הבתים אחרת זה יהיה עבורה כישלון. למכבי לא אמורה להיות בעיה לעבור גוריצה מסלובניה. מכבי תארח את המשחק הראשון והגומלין ייערך בסלובניה. מכבי שנמצאת במחנה אימונים באוסטריה, מתכננת להתחזק במספר שחקנים ישראלים וזרים. מכבי רוצה לצרף את אלירן עטר ועומר אצילי כבר בימים הקרובים והיא תצטרך לפתות את יעקב שחר ואלי טביב כדי לסגור עסקה.

הקבוצה של רן בן שמעון תיאלץ להזיע הרבה יותר מול סלובודה טוזלה מבוסניה אבל בית״ר קבוצה טובה יותר מהבוסנים והיא חייבת לעבור לסיבוב הבא. יהיה מעניין לראות את המפגשים בין הירושלמים לבוסנים. המשחק הראשון ייערך בבוסניה והגומלין בטדי מה שעשוי לעזור לבית״ר ירושלים לנצל את העובדה שהגומלין יהיה בבית. המשחקים יהיו בתאריך 30 ביוני ו- 7 ביולי. הקבוצה הבוסנית מוסלמית ונראה שלפחות מבחינה ביטחונית גם בישראל וגם בבוסניה תהיה היערכות מוגברת בדיוק כמו שהיה במפגשים של נבחרת ישראל ובוסניה במוקדמות היורו האחרון. נזכיר כי בעונה שעברה, במפגש של בית״ר בשרלואה בבלגיה, האוהדים התפרעו והקבוצה ספגה קנס כספי. טביב מתכוון להיערך בהתאם בסיוע המשטרה למפגש הרגיש מול הבוסנים.

מסך עשן. פלאש 90
אירועי שרלואה יחזרו על עצמם? פלאש 90
רן בן שמעון רוצה להשאיר את אצילי אולם ההחלטה לא בידיים שלו. המאמן אמר לאלי טביב כי אין הרבה שחקנים ישראלים ברמה של אצילי בכדורגל הישראלי שאפשר לצרף לקבוצה ויתכן שטביב יעשה עסקה בה ימכור את אצילי אחרי מוקדמות הליגה האירופית כמו שעשה בעונה שעברה כאשר מכר את אלי דסה ושלומי אזולאי למכבי תל אביב אחרי המשחקים באירופה.

גם קיבלה היום הגרלה נוחה מאוד. אפשר לומר כי ההגרלה של חיפה היא הקלה ביותר מבין הקבוצות הישראליות. היריבה של רוני לוי במוקדמות הליגה האירופית תהיה המנצחת בין נומה קליו האסטונית לטרקאי הליטאית. שתי קבוצות שק גדול אם מישהו בכדורגל הישראלי שמע עליהן.

מכבי חיפה, בגלל ניקוד גבוה, תצטרף למעגל המשחקים בסיבוב הבא. חיפה תתטרך לעבור שלושה שלבים כדי להעפיל לשלב הבתים. המשחקים של חיפה מול קליו/טרקאי בסיבוב המוקדמות השני ייערכו בחודש הבא. המשחק הראשון יהיה בחוץ.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.