שורה של בכירים וחברי כנסת מהימין פנו בימים האחרונים לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לחדש את הבנייה ביישוב היהודי בחברון. על הפרק עומדת בניית שני בתים צמוד לבית רומנו, בשטח שנקנה על ידי לפני 150 שנים וכיום גרות בו משפחות יהודיות בקראוונים.

בקרוב: מוזיאון חדש בחברון? מערת המכפלה. פלאש 90
" צריכה להיבנות כי זו עיר האבות". מערת המכפלה. צילום: פלאש 90

 

"חברון צריכה להיבנות כי זו עיר האבות", קרא יו"ר הבית היהודי השר נפתלי . "הישוב היהודי שם חייב בהרחבה כמו כל יישוב ביהודה ושומרון. אני לא רואה שום הצדקה לא לאשר את התוכנית לעת הזאת". השר זאב הצטרף אף הוא לקריאה ואמר: "אני פועל ככל יכולתי כדי להביא לאישור הפרוייקט לקידום הבנייה ברובע בחברון. אין שום מקום להפלות לרעה את חברון ובימים כאלה – שהיישוב היהודי בחברון מתמודד מול ראש עיר פלסטיני שהוא רוצח עם קבלות – צעד כזה הוא צו השעה".

לקריאות האלה הצטרפו גם שר התיירות יריב לוין ויו"ר ש"ס אריה דרעי, שרת המשפטים איילת שקד וגם סגן השר מייקל אורן. מיד אחרי סוכות, צפויים הגורמים הרלוונטיים לאשר תב"עות לבניית אלפי ביהודה ושומרון, בהן 300 יחידות הדיור בבית אל שהבטיח ראש הממשלה לבנות לפני חמש שנים. זאת לאחר דחיית ישיבת המנהל האזרחי בעניין לשבוע הבא, ככל הנראה, בעקבות לחץ שהופעל מכיוון הבית הלבן. על שולחן הישיבה יידונו אישורי של 700 יחידות דיור באריאל, 260 בצופים, 97 ברחלים, 86 במגרון, 192 בנגוהות ועוד.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא