שר החינוך נפתלי בנט קרא הבוקר בחשבון הטוויטר שלו לקצר את עונשו של ראש הממשלה אהוד אולמרט ולהעניק לו חנינה.

"הגיע הזמן לשחרר את אהוד אולמרט" כתב בנט והוסיף: "על אף חילוקי הדעות, אין ויכוח על תרומתו המכריעה לביטחון ישראל בשורה של החלטות אמיצות. הגיע עת מידת הרחמים".

גם שר התחבורה ישראל כץ התייחס לסוגיית שחרורו של ראש הממשלה לשעבר וכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "רה"מ לשעבר אהוד אולמרט נענש וריצה שני שליש מעונשו. מידת הרחמים מחייבת לשלוח אותו הביתה".

אולמרט מאושפז כרגע בבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שחש ברע השבוע ופונה מכלא מעשיהו, שם מרצה את עונשו, לבית החולים.

כזכור, בתחילת השבוע ועדת השחרורים דחתה את הדיון בבקשתו לשחרור מוקדם של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט. ההחלטה בבקשה תידון ביום חמישי 29 ביוני. אם ישתחרר אולמרט בעוד כשבועיים הוא ימשיך בטיפול הפרטני שקיבל במאסר וכן יתנדב בעמותות, כך בהתאם לתכנית השיקום שנקבעה עבורו.

רה"מ לשעבר והאסיר אהוד אולמרט בחופשתו הראשונה מהכלא. צילום: אבי דישי, פלאש 90
רה"מ לשעבר והאסיר אהוד אולמרט. צילום: אבי דישי, פלאש 90

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נשלח ל-27 חודשי מאסר בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ושיבוש הליכי משפט. אולמרט, שאמור להשתחרר בעוד כשנה, הגיש בקשה לחנינה, אותה דחה הנשיא ריבלין. אולמרט פנה לוועדת השחרור בבקשה לניכוי שליש, אחרי שריצה שני שליש ממאסרו וישב 16 חודשים במאסר.

לדברי, הנשיא ריבלין הוא דחה את בקשתו של אולמרט לחנינה כי "סמכות החנינה של נשיא המדינה אינה ערכאת ערעור על בית המשפט ולכן כאמור, לא נמצא מקום להיעתר לבקשה לחנינה בדרך של שחרור לאלתר ממאסר".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם