2:21 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > תרבות > שרים בבית של דוד המלך

שרים בבית של דוד המלך

זו השנה הרביעית בה מתקיים פסטיבל "יוצרים תהילים" בעיר דוד. "ההשראה בירושלים חיה ונושמת"

ביום חמישי הקרוב יתקיים פסטיבל יצירה בעיר דוד בהשתתפות שולי רנד, עמיר בניון ולהקת עלמא
זו השנה הרביעית בה מתקיים פסטיבל "יוצרים תהילים" בעיר דוד והלל מאלי מאנסמבל "ניגון ירושלמי", מתרגש לקראת הפתיחה: "כמוזיקאי וכמי שגדל בעיר דוד הפסטיבל הזה הוא הגשמת חלום.. אנשים רגילים להגיע אל עיר דוד כאל אתר זיכרון, מקום שבו שמורות אבנים המספרות סיפור על ימים שאינם. אבל כל מי שטייל בירושלים בלילות, יודע שירושלים לא מתה. שההשראה שבה חיה ונושמת".

בפסטיבל מתקיימות סדנאות יצירה בתחומי אמנות שונים, כמו כתיבה יוצרת, רישום ועוד. ארבעה משוררים הכותבים בהשראת ספר תהילים יקריאו משריהם ומשירי אחרים, לצד קריאה של מזמורי תהילים. הבמה היא בשיתוף כתב העת לשירה "משיב הרוח". בשיאו של הפסטיבל מתקיים במפגש ביון יוצרים ומלחינים החוברים למופע משותף, השנה יתארח בו הזמר חנן בן ארי.

"למעשה אנחנו עושים ערב שירי דוד בבית של דוד. יש משהו בתחושה שהמקום גורם שעצם האבנים האלו יוצרות את תהילים במקום אחר" אומר אלפסי. "הוא לא יכול היה לכתוב את היצירה הזו, את ספר תהילים במקום אחר. תמיד יש את התקווה שמשהו מהמוזה הזו יתעורר".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המירוץ. שילוב בין תחרותיות לרעות. צילום: רונן בוידק

"האירוע משקף במדויק את ערכיו של רפנאל"

ביום שישי הקרוב יתקיים מירוץ הניווט השנתי ה-8 לזכרו של סמ"ר רפנאל מוסקל הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה. המארגנים: "האירוע משקף את אישיותו של רפנאל מתוך תקווה להנציח את ערכיו"