השיטה ידועה : על מנת לכסות על ערוותך אתה צריך להצביע על ערוותו לכאורה של מישהו ופשוט להמציא שקר כלשהו. ככל שהדבר יהיה פרובוקטיבי יותר ואקטואלי יותר הוא יופץ יותר ברשתות החברתיות ואז הסיכוי של הציבור לצרוך את האמת נמחק לחלוטין. בבחירות בספטמבר הדבר בא לידי ביטוי למשל כאשר הקמפיינרים של כחול לבן החליטו להאשים את ראש הממשלה בבגידה כאשר הם החלו לרדת בסקרים.

בהקשר הזה בימים האחרונים צץ שוב שקר רב שנים שקיבל חיזוק לאחר הבחירות שנערכו באפריל אשתקד. השקר הזה עלה שוב בימים האחרונים על מנת לכסות על ערווה מאוד רגישה של אנשי כחול לבן: הם הבטיחו, חזור והבטח, שלא רק שהרשימה המשותפת לא תצטרף לקואליציה שהיא תקים אלא שהיא לא תסתמך על תמיכה של הרשימה המשותפת מבחוץ. כאשר יריביה של כחול לבן הדגישו זאת אנשיה האשימו אותם בשקרים.
והנה בעיתון "הארץ" פורסם כי אפילו בוגי יעלון, "מגדלור המוסר מימין", הסיר את התנגדותו למהלך. זאת בדיוק הערווה. כחול לבן שיקרו לכל אורך הדרך ועל מנת לכסות על ערוותם הם מפיצים בשעות האחרונות, דרך הרשתות החברתיות ודרך מסרונים, מידע לפיו הליכוד שיתף פעולה עם חברי כנסת ערביים בהפלתה של ציפי לבני ב – 2008 ובעת פיזור הכנסת באפריל 2019.

אז בואו נרד לעומקם של דברים וניגע אך ורק בעובדות.

2008
הטיעון המרכזי של אנשי כחול לבן שבבחירות 2008 הליכוד נעזר בערבים על מנת להפיל את ציפי לבני ואף הבטיח להם הבטחות מופרזות. באותה תקופה הייתי עוזרו הפרלמנטרי של יו"ר סיעת הליכוד דאז ויצא לי להכיר את הדברים מקרוב. יש לזכור : אולמרט התפטר מתפקידו כראש ממשלה ולבני הייתה אמורה להקים ממשלה עם העבודה, ש"ס והגמלאים. באותה התקופה ראה עצמו אהוד ברק, שכיהן כשר הביטחון, כמועמד לגיטימי לראשות ממשלה, והוא לא עשה מאמץ קטן אפילו על מנת להציל את לבני. אחסוך מכם את מה שהוא חשב עליה ועל אולמרט באמת. אנשי נתניהו הצליחו לשכנע את ש"ס לא להצטרף ללבני, כאשר גם יהדות התורה סירבה, למרות שזאת האחרונה הציעה להן הצעות מרחיקות לכת. במקביל, הצלחנו לשכנע את הגמלאים שלא יתמכו בה – דבר שאכן קרה בסופו של דבר. לחברי הכנסת הערביים לא הובטח דבר וחצי דבר ועובדה היא שהם לא קיבלו כלום ולא באו בדרישות "קואליציוניות" לאחר מכן. מאז, קיימת ברית של שותפות טבעית בין ש"ס ויהדות התורה לליכוד והיא נמשכת עד היום הזה.

אפריל 2019
הטענה היא שהליכוד הבטיח הבטחות מרחיקות לכת לרשימה המשותפת וזאת בתמורה הצביעה בעד בחירת מבקר המדינה מטעם הליכוד ופיזור הכנסת. יש המפריזים שאומרים שח"כ מיקי זוהר ונתן אשל הבטיחו את ההבטחות הללו. זה מאוד משעשע משום שאנשים נוטים לשכוח את העובדות במהרה : בבחירות באפריל חד"ש תע"ל רצו בנפרד מבל"ד וקיבלו רק 6 מנדטים בעוד רע"ם בל"ד קיבלו 4. אנשי מה שיהפוך לרשימה המשותפת הבינו שבחירות חדשות יעלו להם את מספר המנדטים בצורה דרמתית ולכן הם הצביעו על פיזור הכנסת בלי שום קשר למה הצביע הליכוד. רגע, תבואו ותאמרו : אבל נבחרים ערביים טוענים שהליכוד הבטיח להם הבטחות. זה די אירוני שאתם מקשיבים למי שרוצה לזרוע דמורליזציה בקרב הציבור הציוני בישראל. כלומר, אלו שמאמינים להם הם אידיוטים כל כך שימושיים. לא זו אף זו, אתם באמת רואים את אחמד טיבי מצביע עבור מתניהו אנגלמן, אותו הוא מתעב, כמבקר המדינה ? אל תשכחו כי הבחירות חשאיות ולכן כל טענה למקח וממכר שכזה היא מופרכת. רגע, תבואו ותאמרו : אבל אנגלמן קיבל 67 קולות שאלו 2 יותר ממה שהצטייר אז כקואליציית ימין עם ליברמן שאז עוד היה בצד הערכי. התשובה לכך תהיה שכל מי שמכיר את המערכת הפוליטית לעומק יודע שבלא מעט מקרים חברי הכנסת שלנו מצביעים כנגד המועמד שהביא הצד שלהם. כך נבחר קצב בעזרתו של יריבו אהוד ברק – 2000, כך נבחר חיים הרצוג בעזרתם של אנשי ליכוד ב – 1983, כך נבחר רובי ריבלין בניגוד לעמדת נתניהו ב – 2014.

ההודעות ששולחים גורמים התומכים בכחול לבן מצטטים נבחרי ציבור ערביים המצהירים שהם קיבלו הצעות כאלו ואחרות מאנשי ליכוד. האם מישהו מהם יכול להראות אותן? שהרי, כל טענה שכזאת, בייחוד בשעות הללו, דרושה הוכחה.

הגדיל לעשות אחד מחברי בפייסבוק שתומך בכחול לבן ואמר ש–15 מיליארד ₪ שהעבירה ממשלת הליכוד למגזר הערבי זה חלק מהשלמונים הללו. אך הוא וכאלו שחושבים כמותו שוכחים לרגע כי אנחנו עושים הפרדה מלאה בין הערבים אזרחי ישראל, שאנו גאים בכך שהשקענו יותר מכל ממשלה אחרת על מנת להוביל להשתלבותם, לבין חברי הרשימה המשותפת שהם תומכי טרור שאין להם מקום במערכת הפוליטית.

אל תאמינו לשקרים ששמאלנים מספרים. השקרים שלהם בעבר הובילו אותנו לחברה כל כך משוסעת, לכלכלה מרוסקת ולאלפי נרצחים. אל תתנו להם לעשות זאת שוב.

הכותב הוא מנהל אגף קשרי חוץ של תנועת הליכוד


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.