" צריכה להתבייש. כשהיא הייתה שרת משפטים היא ניסתה למנות את רות גביזון ולא הצליחה במקום שאני הצלחתי. שהיא הצליחה למנות שופטים אף אחד לא אמר שהיא רוצה להפוך או לשנות את בית המשפט.
לשופטים המחוזים המוערכים הייתה תמיכה בוועדה, גם אני וגם הנשיאה נאור מרוצות שהגענו לבחירה כזאת מבלי לגרור את המערכת למאבקים ומלחמות". כך אמרה היום (ב') , , בראיון לאראל סג"ל בגלי צה"ל.
 מתוך הפטריוטים, ימים א'-ה' ב-22:00
דבריה של שקד נאמרו בתגובה לביקורת שציפי לבני העבירה על שרת המשפטים שקד בערוץ 10. כזכור, לבני טענה כי "איילת שקד רוצה בית משפט כנוע".
בתוך כך, איילת שקד הגיבה לדבריהם של העיתונאי השנוי במחלוקת ושר המשפטים לשעבר . לדבריהם, השופטים שאיילת שקד מינתה לבג"ץ הם "בינוניים". השרה שקד הגיבה ואמרה: "בושה וחרפה ששר משפטים לשעבר מדבר ככה. לא שמעתי אותו אומר את זה, אם אמר – זו בושה וחרפה. ממדובר בושפטים מקצועיים שמתמחים במגוון תחומים. פליליים, נזיקין אזרחי ועוד, מהטובים ביותר שבבתי המשפט. ביילין ואברמוביץ' לא מכירים אותם. קראתי פסקי דין של שופטים אלה, אני בטוחה שהשופטים הם שופטים מצוינים".

"אם ממנים שופטת דתיה, אומרים 'היא דתיה'. לא עושים את זה לשופט מתל אביב"

השרה השקד הוסיפה, "שציפי לבני מינתה שופטים אף אחד לא דיבר על זה שהם מתל אביב. לא דיברו אם היא דתיה חילונית מתל אביב או לא. משום מה, על השופטות דתיות מדברים על זה שהן דתיות .לכשעצמה, השופטת יעל וילנר היא שופטת מוערכת דתיה או לא".

לדברי שרת המשפטים הדיון על שיוך חברתי לא רלוונטי בנוגע למינוי מקצועי של שופטים. "כל התיוגים האלה מעליבים את השיח. רציתי צוות שמרני יותר, שמעתי על פסקי הדין של השופיטם האלה. הם שמרנים ופחות מייצגים ליברליזם אקטיביסטי, הם מייצגים את האגנ'דה של הבוחרים שלי. אנחנו לא צריכים להיות אסקופה נדרסת של הכוחות האחרים", אמרה השרה.

לבני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ח"כ ציפי לבני. "צריכה להתבייש". צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
כשהמגיש שאל האם בחירת השופטים הושפעה מעולם ההשקפות האישי של השרה שקד, שקד השיבה: "נבחרתי לייצג אג'נדה מסוימת. הקריירה הציבורית כרוכה בהקרבה רבה גם במישור האישי, לא נבחרתי לחמם את הכסא, אלא כדי להשפיע. בבחירה של השופטים האלה ניכרת ההשפעה. עובדה שרבים קופצים בתקשורת ובמערכת הפוליטית – זאת הייתה המטרה".

"הממשלה תקים יישוב חדש לתושבי עמונה כפי שהבטיחה"

במהלך הראיון השרה איילת שקד הבטיחה כי הממשלה תקים יישוב חדש לתושבי עמונה ותעמוד בהסכם בינה לבין המתיישבים. "ראש הממשלה יחזור ביחד עם יואב הורביץ ראש המטה שלו.  אנחנו נדאג לזה שהיישוב החדש שראש הממשלה בטיח להם יוקם".

לפי שעה, השרה שקד לא יודעת מתי ההבטחה תצא לפועל. "ההסכם בין התושבים לראש הממשלה דיבר על סוף מרץ, נעשה את כל המאמץ שזה יקרה. זה לא אומר שהיישוב יקום עד סוף מרץ, אך נעשה מאמצים שעד סוף מרץ תתקבל החלטה. לתושבי עמונה יש פתרונות בתוך עפרה זה לא אורמ שהממשלה לא צריכה לעמדו בסיכומים שהם התחייבו לה. אני לא רואה מצב שלא יקום היישוב הזה. ההמשלה התחייבה, הממשלה תקיים. יש צוות של יואב הורביץ, נציג של השר בנט ושל שר הבטחון שמתכנן את הקמת היישוב. הצוות יופקד גם על לוחות הזמנים, מקווה שיוקם כמה שיותר מהר – לוקח זמן להקים תשתיות".

מחאת מפוני עמונה השבוע בגן הורדים בירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מחאת מפוני עמונה השבוע בגן הורדים בירושלים השרה שקד לא יודעת מתי ימצא פתרון למתיישבים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנוסף, שרת המשפטים הגיבה לדו"ח מבקר המדינה על מערכת . "לא הייתי אז בקבינט, בנט שהיה אז אומר שעצם העובדה שהיום אנחנו ישובים עם ראש המלל אחת לשבוע, מתודרכים, מתואמים בחומר, זה כבר יותר טוב ממה שהיה אז", אמרה שקד.

לדבריה, הדרג הצבאי צריך להיות בקשר רציף ומתואם עם הדרג המדיני. "מי שיקרא את הדו"ח יראה שהדרג המדיני, , , הבינו יותר מהדרג הצבאי. חשוב שיהיה דיאלוג בין הדרג המדיני לדרג הצבאי. חשוב שיהיה תיאום ביניהם. שר הביטחון לא מנהל מלחמה לבד, אלא כל הקבינט כולו. שיש שקיפות בין הגופים התוצאה תהיה יותר טובה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא