במסגרת ראיון שנערך היום (ראשון) עם השרה איילת שקד בגלי צה"ל אצל ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו, התייחסה שרת המשפטים למתקפות על ה'ימין החדש' מצד גורמים בליכוד.

השר הנגבי שהתראיין לפניה בגלי צה"ל תקף את השר בנט בעניין הטרור מעזה: "יש מי חושב אולי בנט או ליברמן שלממלכת הטרור הזאת יש לשלוח את הבנים שלנו, אנחנו לא חושבים כך". שקד הגיבה לדברים ואמרה: "אף אחד לא חושב לשלוח את החיילים לעזה. אין בזה צורך, גם בפתרון של בנט אין שום צורך להכניס חיילים לעזה. יש אצלנו דרכים אחרות לטפל בחמאס".

שקד הוסיפה ותקפה את צחי הנגבי: "הוא אמר שלא צריך להתייחס לדרום כמו אל תל אביב, בעצם הוא מוותר על תושבי הדרום – אנחנו לא מוותרים על תושבי הדרום. אנחנו חושבים שלתושבי עוטף עזה ושדרות מגיע לחיות בדיוק כמו תושבי תל אביב וחדרה". עוד אמרה שרת המשפטים: "בנט הוא השר היחידי שיורד לדרום וישן בשטח פעם בכמה חודשים. הוא ישן עם תושבי עוטף עזה, מבין מה הולך שם –  מתי פעם אחרונה צחי הנגבי ישן עם תושבי הדרום וקם באזעקות?".

בהמשך הריאיון התבקשה שקד להגיב לגדעון סער, שתקף את נפתלי בנט היום בראיון ל'וואלה' ואמר כי הוא: "משתולל מהיציע ועושה פרסומת לרמבו". שקד ענתה: "אני אגיד משהו לגדעון סער. קודם כל במזרח התיכון עדיף להיות רמבו מלפלף". עוד אמרה: "אני גם אשאל את גדעון סער מתי הוא פעם אחרונה טרח לישון בלילה עם תושבי עזה ולשמוע צבע אדום".

שקד לסער: "עדיף להיות רמבו מלפלף". גדעון סער. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

שקד המשיכה לתקוף את סער ואמרה: "אני אזכיר לגדעון סער שחלק מזה באשמתו, כי הוא בתקופת ההתנתקות היה הקמב"ץ של אריאל שרון היה יו"ר הקואליציה, אמנם הצביע נגד ההתנתקות אבל הוא קימב"ץ את כל העברת חוקי ההתנתקות". השרה המשיכה: "אני מציעה  לגדעון סער בנושא הזה של עזה לחשוב טוב לפני שהוא מדבר."

"מישהו חייב לגלות לאיילת שקד שהיא – כמו בנט – חברי ממשלה וקבינט בטחוני, ששותפים ונושאים באחריות מלאה למדיניות הממשלה מול עזה". צייץ בתגובה גדעון סער בחשבון הטוויטר שלו. עוד כתב: "עשיתי לפני ארבע וחצי שנים משהו שהם לא מכירים: נפרדתי מרצוני מכסא בממשלה".
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל