. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

שרת המשפטים איילת שקד השתתפה בכנס המלונאים 2018 בירושלים, ואמרה: "קוראת ללוין ולכחלון – אם ניתן להגיע להסכמות, תשבו שבוע-שבועיים ותביאו הסכמות על או על חוק יסוד החקיקה. אנחנו הפצנו והעברנו נוסח שאנחנו חושבים שהוא הנכון".

השרה הוסיפה: "גם השר גלנט ממפלגתו של הצביע אתמול בעד פסקת ההתגברות. לפני כמה חודשים הפצתי עם השר בנט תזכיר ממשלתי של חוק יסוד החקיקה, תזכיר שיש עליו קונצנזוס. הרבה מאוד שנים מתווכחים בכמה חכים ניתן יהיה להתגבר, אבל כולם מבינים שצריך לחוקק את החוק".

"בזמנו התחלתי לשבת עם כל הסיעות וראיתי שאין מוכנות להגיע להסכמה. אני מציעה לשרים לוין ולכחלון: אם אתם אומרים שאפשר להגיע להסכמות, שבו יחד שבוע-שבועיים, תביאו נוסח מוסכם לחוק יסוד החקיקה או לפסקת ההתגברות. אני מציעה לכם לקחת את המשימה. כל הפעילות שלנו בנושא נעשתה בהתאם להסכם הקואליציוני", כך שקד.

כחלון. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

אמש התייצב שר האוצר לצד גורמי השמאל, במאבקם לסכל את ריסון בג"ץ והודיע כי יתנגד לפסקת ההתגברות. בין היתר, תקף כחלון את השרים בנט ושקד וכינה אותם "קיצונים". הבוקר מגיבים בבית היהודי למתקפה מצד כחלון ואומרים כי: "‫אתמול השרים ״הקיצוניים״ יואב גלנט, גילה גמליאל, סופה לנדבר, שקד, אקוניס, לוין ואלקין תמכו פה אחד בפסקת ההתגברות".

"‬‫החוק, יחד עם חוק מסתננים ופתיחת מתקן חולות פותר את בעיית המסתננים הבלתי חוקיים. איננו מכירים פתרון אחר. אנו מצפים מראש הממשלה נתניהו ומהשר כחלון לדאוג להעברת החוק, או להביא פיתרון אלטרנטיבי כפי שהם הבטיחו. אנו נשמח לשתף פעולה עם כל פתרון אמיתי לבעיית המסתננים ובעיית המשילות בישראל".

גורמים בבית היהודי תקפו הבוקר את כחלון ונתניהו ואמרו לאתר ערוץ 7 כי "״ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון טוענים שהם צריכים עוד כמה ימים כדי להגיע לנוסח מוסכם. אנו נתמוך בכל פתרון שיעבוד. תושבי דרום תל אביב ממתינים לכם״.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.