10:41 24/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שקד: "לא בטוח שממשלת ימין כזאת תחזור"

שקד: "לא בטוח שממשלת ימין כזאת תחזור"

בראיון ל"לפני כולם" אומרת שרת המשפטים איילת שקד כי האמינה שאפשר היה לפתור את המשבר לאורך כל הדרך וכי הממשלה צפויה להשלים את כהונתה

שרת המשפטים איילת שקד נושמת היום לרווחה. אחרי שהצליחה, לצד השרים בנט ודרעי ונתניהו("גם הוא"), להביא לסיום משבר הגיוס ולהסכמה על מתווה פשרה שיאפשר לממשלה להמשיך את ימיה. "טענתי לכל הדרך שהמשבר הזה פתיר, שאין באמת מחלוקות אידיאולוגיות על הגיוס. כולם פחות או יותר יודעים מה המתווה, כולם מכירים את פסיקת בג"ץ וכולם רוצים שיתגייסו יותר חרדים. היה פשוט צריך להגיע להבנות ולרוח טובה".

בתשובה לשאלת מדוע בבית היהודי חששו לבחירות, אומרת שקד: "לא חששנו מבחירות, פשוט ידענו שאלו בחירות מיותרות כל שנתיים או כל שלוש. זה להיות דמוקרטיה בהפרעה, שלא לומר רפובליקת בננות. צריך לתת לעבוד. דבר נוסף, זו ממשלת ימין, אני בכלל לא בטוחה שתחזור ממשלת ימין כזאת. אני בטח חושבת שכל חברי הממשלה או כל מי שרואה את עצמו כמי שנמצא בצד הימני של המפה צריך להילחם כדי שהממשלה הזאת תשלים את ימיה" .
לדברי השרה, הממשלה תליח להשלים את ימיה. "לדעתי היא תישאר יציבה, אין סיבה למחלוקות ובאמת אם לא יהיו הפתעות, נסיים את ימינו בממשלה הזאת".

שקד הוסיפה: "אני כל הזמן חשבתי שאפשר לפתור את זה והאמת שהתאמצנו מאוד. השר בנט והשר דרעי ואני עבדנו מאוד קשה". אחרי תזכורת, היא מאשרת שגם ראש הממשלה נתניהו עבד על הפתרון: "גם הוא. גם הוא עבד בימים האחרונים כדי לסיים את האירוע הזה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ארדן על חוק טיילור פורס: להשלים חקיקה דומה בישראל

השר לביטחון הפנים בירך על אישור חוק טיילור פורס שיפסיק העברת תשלומים מארה"ב לרש"פ כל עוד היא ממשיכה לשלם משכורות למחבלים ומשפחותיהם