ערב חג פסח ולאחר סיום סאגת ספירת הקולות המחודשת בניסיון כושל לדלות מנדטים שיכניסו את מפלגתה לכנסת, נשאה שרת המשפטים אילת שקד דברים בהרמת כוסית עם עובדי משרד המשפטים. "כולכם הרי שמעתם (מי באכזבה ומי בהקלה…) את תוצאות הבחירות ואת משמעותן, גם לגבי", אמרה שקד לעובדים.

לדבריה, "לשמחתי, הצלחתי, בעזרתכם, להציב יעדים וגם לראות בקידומם ההדרגתי;  גם לבער לא מעט "חמץ", וגם לעשות לא מעט "סדר". והיד עוד נטויה".

יוצאת לחירות. פרקליט המדינה שי ניצן, שקד והיועמ"ש מנדלבליט בהרמת כוסית עם עובדי משרד המשפטים

 

היא הוסיפה כי "נראה שדין הבוחר, וגם אחוז החסימה, הצליחו לגרום לי, אחרי שש שנים אינטנסיביות, לצאת בקרוב לחירות משלי, לפחות לפרק זמן… שאני ממש לא מתחייבת מהו".

אתמול (ג') נפרדה שקד מפעילי 'הימין החדש' שהתגייסו לחיפוש תקלות בספירת הקולת. "תודה רבה. אתם מדהימים, אידיאליסטים אמיתיים שכל מפלגה היתה שמחה לשכמותכם", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה. "רוח הלחימה של מאות המתנדבים שהגיעו מכל הארץ ריגשה אותי מאד ועודדה אותי בימים לא קלים. חלק מהממצאים תוקנו ע"י ועדת הבחירות. קלפיות בהן נמצאו אי סדרים משמעותיים וחשד לפלילים הועברו לוועדת הבחירות וממנה לחקירת משטרה, אולם אין בסמכותה לפסול אותן. אנחנו מקבלים את דין הבוחר וממשיכים הלאה. אני אופטימית".ספי פישמן

ספי פישמן

תחקירן, ערוץ 20