איילת שקד "רואה מטרה בהעצמת האישה הבדואית". צילום: פלאש 90
השרה איילת שקד. צילום: פלאש 90

 

שרת המשפטים איילת שקד השתתפה בפורום סבן בוושינגטון כאורחת כבוד, הצהירה שלא יהיה הסכם מדיני כל עוד הרשות הפלסטינית עוסקת בהסתה, התייחסה לנושא העברת השגרירות האמריקאית לירושלים וגם לחוק ההמלצות.

לקול מחאות מקרב אנשי שמאל בקהל, אמרה שקד על היחסים עם הפלסטינים: "אני קוראת לכם לרדת לקרקע המציאות. הפער בין הישראלים לפלסטינים גדול מדי. לא יהיה הסכם בשעה שהרשות הפלסטינית עוסקת בהסתה, מעבירה כספים לטרוריסטים ופונה לערכאות בינלאומיות".

על סוגיית ההעברה האפשרית של השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים אמרה השרה שקד: "הנשיא טראמפ התחייב לציבור בוחריו. אני מקווה ומאמינה שהוא יעשה את זה". בנוגע ליחסי ישראל-ארה"ב, אמרה: "בין ישראל לארה"ב יש קשר שהוא לא ניתן לניתוק, ולא משנה מי יושב בבית הלבן ומי יושב בבלפור".

במהלך דבריה, נשאלה שקד על דעתה לגבי חוק ההמלצות והחוק הצרפתי, ואמרה: "את החוק הצרפתי בנט ואני עצרנו, לאחר שהיתה הסכמה עם יתר סיעות הקואליציה להעביר אותו עם קציבת קדנציות. אנחנו אמרנו: עד כאן. בנוגע לחוק ההמלצות, אם שמים בצד את העניין הפרסונלי, במהות הוא הגיוני. הגנה על זכויות חשודים על חשבון זכות הציבור לדעת. יחד עם זאת, העם לא בחר ממשלת ימין כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא כדי להעביר רפורמות יסוד אידאולוגיות, כמו חוק יסוד החקיקה, והאנרגיה של הקואליציה מושקעת בכיוון הלא נכון".

 

 
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם