שרת המשפטים סיירה הבוקר (ב') עם שר החקלאות ביישובי הפזורה הבדואית, ורהט ונשאה דברים בסוגיות הקשורות בחברה הבדואית. בין היתר, אמרה שקד כי כשנכנסה לתפקידה גילתה כי כיום לא קיים בית דין באף עיר ערבית ובעקבות כך החליטה על הקמת בית משפט שלום בטייבה, ובית דין שרעי בסכנין. כמו כן ,הוסיפה השרה כי תשקול הקמת קידום הקמת בית משפט שלום ברהט, או את פיצולו של בית הדין השרעי בבאר שבע כך שיתפקד גם ברהט. כך דווח היום באתר "ערוץ 7".

איילת שקד "רואה מטרה בהעצמת האישה הבדואית". צילום: פלאש 90
איילת שקד "רואה מטרה בהעצמת האישה הבדואית". צילום: פלאש 90

בנושא הבנייה ומצוקת הדיור ביישובים הבדואים אמרה שקד:"הממשלה הנוכחית מחויבת לבנייה ולהסדרת ההתיישבות בפזורה הבדואית. אנו נותנים לשר אריאל את הגיבוי והסיוע הנדרש על מנת לעמוד ביעדי הבנייה", ציינה.

לרגל יום האישה הבינלאומי שיתקיים השבוע, אמרה השרה, "אני רואה מטרה בהעצמת האישה הבדואית. מטרתי לעבוד יחד עם החברה הבדואית בהידברות ושותפות ולראות איך מעצימים את האישה הבדואית וגם כיצד ניתן לצמצם את תופעת הפוליגמיה יחד עם ההנהגה בחברה הבדואית". בסוף דבריה הוסיפה: "במשך הרבה שנים המדינה הפקירה את והתנערה מאחריות ואני רוצה לומר לכם שבממשלה הזו יש הזדמנות לשיתוף פעולה ורצון לקדם ולהשקיע בחברה הבדואית. כשיש שיתוף פעולה בין הממשלה לשלטון המקומי זה המפתח להצלחה. הרבה תלוי בכם ובהנהגה שלכם."

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.