שרת המשפטים, , הגיבה היום (ראשון) לביקורת שהושמעה נגדה על ההצהרה כי לא תורה על הקמת בעניין פרשת , פרקליטת מחוז ת"א לשעבר נגדה הוגשו כתבי אישום על מירמה והפרת אמונים בפרשיות הנוגעות להטיית משפט.

בטקסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה ונפתח בכותרת "שלוש הערות על רות דוד, דיפ-סטייט ועתיד הפרקליטות", מסבירה שרת המשפטים את הסיבות שבגללן הביעה עמדה לפיה אין להקים ועדת חקירה ממשלתית בפרשה.

פרקליטת מחוז ת"א לשעבר שמואשמת בפלילים, רות דוד. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

"איש איננו מחפה על רות דוד, רות דוד פעלה בשחיתות. לאיזו רמה הגיעה השחיתות של רות דוד?  עד לרמה שהוגש נגדה כתב אישום חמור בגין שיבוש מהלכי חקירה. בינואר השנה, משרד המשפטים ביקש, באמצעות הפרקליטות, להוסיף אישום נוסף, לכתב האישום בעניינה. גם הוא עוסק בעבירה (נוספת) של שיבוש מהלכי חקירה", כתבה השרה והוסיפה תשובה למבקריה: "יש כאלו המבקשים לטשטש את העובדה הפשוטה הזו – רות דוד מצויה כעת בהליך פלילי שמתנהל נגדה". 

בסעיף השני שציינה שקד, היא כתבה: "ובכל זאת, אתם נתקלים כעת בדיבורים על הבעיות המבניות שקיימות בפרקליטות. וכאן צריך להבחין בין האמת ובין השקר. זה נכון שיש בעיות בפרקליטות, אלא טעות לומר שהן קשורות לפרשת רות דוד. מחר צפוי להעיד נגד רות דוד בבית המשפט, ניסים מרום, פרקליט בכיר שהיה כפוף לה. יחד עם זאת, אמון הציבור בפרקליטות נפגע באופן קשה מהפרשה ומזה אי אפשר להתעלם".

רות דוד בבית המשפט. צילום: פלאש 90

 

שקד הוסיפה: "בהחלט ייתכן שצריך לשם כך ועדת בדיקה או ועדת חקירה, אבל אי אפשר להקים ועדה שכזו בזמן שהתיק הפלילי עודנו מתנהל. צריך לחכות לסיום ההליך הפלילי. נכון. אני לא מרוצה מהעובדה שהפרקליטות מנוהלת כמו עסק סגור. לא במקרה הקמתי בחוק את גוף הביקורת על הפרקליטות. הDNA של הגוף הזה מוכרח להשתנות, והוא ישתנה", אמרה השרה.

עם זאת, לפי שקד יש מי שעשוי למנוע את השינויים הדרושים ב"DNA של הגוף הזה": "צריך לוודא שכשאקבל מחדש את תיק המשפטים אוכל לפתוח את מכרזי הפרקליטות. ושהפעם בשונה מהקדנציה הנוכחית – לא אעמוד בפני שביתת פרקליטים. אם ניסנקורן יהיה חזק, לא ניתן יהיה להביא שינוי למערכת. כל תזוזה שאייצר בדרך מינוי הפרקליטים תתקל בחומת שביתה של ההסתדרות".

 

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא