יו"ר הימין החדש תקפה היום (שני) בכנס סגור של ראשי מועצות אזוריות וסגניהם את אבי האקטיביזם החוקתי – נשיא בית המשפט העליון לשעבר .

"ב-30 השנים האחרונות הוביל אהרון ברק הפיכה", אמרה השרה. "הוא נטל לבג״ץ סמכויות שאף אחד לא העניק לו. של אהרון ברק שיתקה בהדרגה את מערכות הממשל בישראל. שרים פוחדים לקבל החלטות. יועצים משפטיים שולטים בממשלה. מדינת ישראל תקועה ונבוכה".

"בארבע השנים האחרונות קידמתי מהפיכת נגד באמצעות מינוי מרוסנים הרבה יותר. וכעת, הגיע הזמן להשלים את המלאכה", הוסיפה שקד. "בממשלה הבאה, נדרוש בהסכמים הקואליציוניים, שכל המפלגות יתמכו ביוזמות שלי בתחום המשפטי, בדיוק כפי שנתניהו קיבל בקדנציה האחרונה בתחום התקשורתי".

"ועל כן, אני אומרת כאן בצורה ברורה: בארבע השנים הבאות שלי כשרת המשפטים, אבטל את המהפכה החוקתית של אהרון ברק. הממשלה תחזור למשול. השופטים יחזרו לשפוט. מדינת ישראל תחזור לנצח", הצהירה שרת המשפטים.

כזכור, לפני שבועיים הציגה שקד תכנית בת מאה ימים לשינוי מערכת המשפט בקדנציה הבאה. בין היתר ביקשה לשנות את שיטת מינוי השופטים, להעביר את פסקת ההתבגות וכן לחוקק את חוק היועצים המשפטיים.

מנגד, מסר בתגובה לדבריה של שרת המשפטים עו"ד איתמר בן גביר כי "כדי לערוך שינוי מהותי בעולם המשפט צריך להוציא את נציגי השופטים מהועדה למינוי שופטים. לא עוד חבר מביא חבר, שופט מביא שופט אלא שופטים שנבחרים ומשקפים את רצון העם.לצערי גם לאחר ארבע שנות כהונה כשרת משפטים, בית המשפט העליון פסל את ד"ר מיכאל בן ארי ומנגד אישר את בל"ד, ממשיך לבטל חוקים, והשינוי הגדול לא נראה באופק. על כל שופט עם אגנדה יהודית ציונית שאיילת מינתה היא הייתה צריכה להסכים למינוי שופט מהצד השני".

לדבריו, "כדי לערוך שינוי אמיתי, צריך להוציא את השופטים מהרכב הועדה למינוי שופטים ולהרחיב משמעותית את מספר השופטים, ואת זה רק אני כחבר בועדה וכיו"ר ועדת חוקה אעשה". בן גביר הוסיף: "שקד רוצה לשנות, אנחנו באים לעשות מהפכה".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.