"ממשלה ששכחה את הנופלים סופה שתיפול ותישכח", הכריז אמש (א') ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק ואף קרא לראש הממשלה ושריו להתפטר. ברשתות החברתיות הוא פרסם סרטון בו הוא מגנה את היעדרות שרי הממשלה הנוכחית מטקס האזכרה הממלכתי ל-780 חללי מלחמת יום כיפור שנערך אתמול.

  • "אחי הופקר למוות ואף אחד לא אומר את האמת"

אך הגולש נחמיה רוזנפלד ביקש להזכיר כי בעת כהונתו כשר הביטחון, שאף פיקד על גדוד במהלך מלחמת יוה"כ, נהג ברק באותו אופן ונעדר מאותו טקס בשנת 2011. יצויין כי מי שנקבע מראש כנציג הממשלה היה השר לעניינים אסטרטגיים דאז משה (בוגי) יעלון, וגם הוא נעדר מהטקס, זאת לאחר שביקש להתחלף עם השר לשעבר יוסי פלד, אשר לא הגיע לבסוף בשל ישיבת הממשלה שהתארכה וההצבעה על דו"ח טרכטנברג.

כל זאת, כאמור לא הפריע לשר הביטחון לשעבר ומי שמכין את הקרקע לקראת חזרתו לפוליטיקה למתוח ביקורת על ראש הממשלה וכלל השרים. "מביש ומרתיח. ביזוי הלוחמים שנפלו. איפה ביבי ושריו? עסוקים בחוק הג'ובים? בטקס הפוליטי בגוש עציון? בקעקוע ׳העליון׳? שפל מוסרי. זמן ללכת הביתה", תהה.

אהוד ברק, כראש ממשלה ושר הביטחון. צילום: פלאש 90, ארכיון
אהוד ברק, כראש ממשלה ושר הביטחון. צילום ארכיון: פלאש 90

 

יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן-שם, אמר אז ל-ynet כי אלפי הורים דרשו שלא להתחיל בטקס עד שלא יגיע נציג הממשלה. "השרים העבירו מסר קשה לנופלים ולמשפחות – מדינת ישראל לא רוצה לזכור שלפני כמה עשורים נהרגו 2,700 חיילים למען הגנת הארץ. הזילות בשכול הפכה לדבר שבשגרה וארגון יד לבנים לא יעבור לסדר היום על כך", הוסיף אז בן-שם.

הנשיא ריבלין כיבד בנוכחותו. טקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת יוה"כ, אתמול. צילום: מארק ניימן, פלאש 90
הנשיא ריבלין כיבד בנוכחותו. טקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת יוה"כ, אתמול. צילום: מארק ניימן, פלאש 90אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20