שפי פז צילום מסך
. צילום מסך

 

בית משפט השלום בת"א דן הבוקר בסוגיית תנאי שחרורה של שפי פז, שנעצרה אמש (מוצ"ש) בהפגנה מול בית נשיאת בית המשפט העליון בת"א.

פז נעצרה ברח' יהונתן בת"א אחרי שהפרה צו הרחקה שהיה תלוי כנגדה, זאת במהלך הפגנת תושבי דרום ת"א שהתקיימה מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בשכונת צהלה בת"א. פז הובאה עם מעצרה לחקירה בתחנת המשטרה, בסיומה התבקשה לחתום על תנאי ערובה לשחרור, אך סירבה לחתום על התנאים וזומנה הבוקר (א') לדיון בבית משפט השלום בת"א, לקביעת תנאי שחרורה ע"י ביהמ"ש.

במהלך הדיון ציין ביהמ"ש כי הוא רואה בחומרה רבה הפרת צו שניתן, גם אם ניתן ע"י קצין ממונה ולא ע"י ביהמ"ש. משכך, בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והורה על שחרורה של פז בתנאים ובהם הרחקתה משכונת צהלה בת"א וזאת למשך שבעה ימים מהיום.

פז אמרה לאחר השחרור: "למה משוחררים בלי ערבות ואני הייתי צריך לחתום על 3,000 ש"ח ערבות עצמית ועוד 2,500 ש"ח צד ג'? הם הגזימו. השופטת לא הוסיפה דבר על ההרחקה. אף אחד לא ייקח ממני את זכות המחאה. אנחנו נפגין גם בשבוע הבא".

כזכור, מאות מתושבי דרום תל אביב הפגינו אתמול (מוצ"ש) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בשכונת צהלה בדרישה לשים סוף לזלזול המתמשך בזכויות האדם והאזרח של התושבים. שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב שנעצרה בשבוע שעבר והורחקה ל-15 יום משכונת צהלה, הגיעה להפגנה, נעצרה בשנית ונלקחה למעצר. עוד לפני מעצרה אמרה כי אינה רואה את עצמה מחויבת לצו שלא רואה בה אזרחית שוות זכויות.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא