מנהיגת מטה מאבק נעצרה הערב (שני) לאחר שלטענת המשטרה תועדה מרססת גרפיטי עם המילה ‘’ ומגן דוד על מספר מבנים באזור דרום ת”א.

צילום: דוברות המשטרה

 

פז לא הסכימה לחתום על הרחקה מנווה שאנן למשך שבועיים ולכן הובאה מאוחר יותר בפני בית המשפט שהחליט לשחררה ללא תנאי הרחקה.

בזמן המעצר כתבה פז בדף הפייסבוק שלה: “משטרת שר”ת לא יכולה בלעדיי. שוב מעוכבת. שוב נחקרת על שטות שתסתיים שוב בסגירת התיק מחוסר אשמה. לפחות השאירו לי בינתיים את הטלפון”.

צילום: דוברות המשטרה

 

של תושבי דרום תל אביב הגיב בכעס למעצר ואמר: “כרגיל – בזמן שדרום תל אביב בוערת, ומסתננים אלימים הופכים את רחובותיה לשדה מלחמה אשר אזרחי ישראל מפחדים להלך בו –  מוצאת המשטרה להיטפל דווקא לשפי פז ולפעילי השכונות ולעצור אותן בעבור עבירה שלא מצדיקה מעצר בשום מקום אחר במדינת ישראל”.

שפי פז. צילום: מתוך דף הפייסבוק

 

“רדיפה של הקורבנות האמיתיים”

חברי המטה המשיכו וקבלו כי המעצר הוא שערורייה וכי משטרת ישראל “שמה את עצמה שוב ללעג ומוכיחה שלא אכיפת החוק ובטחון אזרחי ישראל בראש מעייניה אלא השתקת המחאה הלגיטימית של תושבי דרום תל אביב הנאבקים סך הכל – על ביטחונם האישי ועל החזרת השקט לרחובות דרום תל אביב”.

סניגורה של פז עו”ד איתמר ברקאי אמר בתגובה כי “ההתנהלות של המדינה מקצינה והופכת לרדיפה של ממש של הקורבנות האמיתיים – תושבי השכונות, אלו אשר הופקרו לגורלם והכל בחסות, בשיתוף פעולה ואף ביוזמה של המשטרה, זו שאמורה להגן עליהם, ונראה שכל האמצעים כשרים.”

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.