ודורון אברהמי, פעילי 'החזית לשחרור ', נעצרו לפני זמן קצר בעצרת נגד שהתקיימה סמוך לסינמטק בתל אביב.

פז מסרה בתגובה למעצרה כי "שנים אנחנו עוקבות אחר ארגוני הנשים בתקווה שנראה התייחסות לאלימות נגד נשים בדרום ולפחד שבו כולנו חיות. אבל במקום זה קיבלנו את הפמיניסטיות משלבות ידיים בקמפיין השקרי נגד הגירוש שהשאיר בשכונות את הגברים שקוראים לנו 'שרמוטות' ושואלים 'כמה?'.

מעצר שפי פז בהפגנה. צילום: ''

 

"באנו היום לצעוק את צעקתן של אסתר גלילי שנרצחה בידי מסתנן ושל אולימפיה חביב ששוכבת מורדמת ומונשמת אחרי שמסתנן רוצץ לה את המוח. באנו גם לזעוק את זעקתה של כל נערה וכל ילדה שחוששת להסתובב ברחובות ולחזור הבייתה מהתחנה המרכזית. ובעיקר באנו לזעוק את זעקת ההשתקה. כי כאשר הפמיניסטיות משתיקות ומסרבות להקשיב, עוד אישה מזרחית נאנסת או נרצחת.

"הרבה יותר כיף לחבק מסתנן צעיר מאשר אישה קשת יום"

"אנחנו לא מופתעות על קבלת הפנים שזכינו לה. ברור היה שהן לא יאהבו את המראה שאנחנו מציבות להן. בסופו של דבר הרבה יותר כיף לחבק מסתנן צעיר מאשר אישה קשת יום שנמצאת בתחתית הסולם של התקינות הפוליטית.

האלימות נגד נשים בתל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

הלוחמות הדגולות לזכויות הנשים הוכיחו היום מה ומי הן באמת. במקום להכיל את הכאב של המשפחות, הן בחרו לגרש אותנו בכוח, להזעיק את המשטרה ולהביא למעצר של הפעילות. מתברר שברגע שהנשים הן תושבות השכונות האלימות כלפיהן מותרת ואף רצויה".

מעצר שפי פז בהפגנה. צילום: 'החזית לשחרור דרום תל אביב'

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.