19:13 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שפיר נאמה נגד נתניהו וקיבלה חיזוק מג'ו ביידן

שפיר נאמה נגד נתניהו וקיבלה חיזוק מג'ו ביידן

חברת הכנסת שפיר נאמה בוושינגטון נגד חזון ממשלת הימין , וקיבלה תמיכה מסגנו של אובמה ג'ו ביידן .

תחילה גילוי נאות : לפני למעלה משנה נודע לי כי חברת הכנסת שפיר יצאה נגד המנון התקווה בטענה שהוא המנון גזעני. כאשר שמעתי את הדברים הללו לא יכולתי להישאר אדישה ובאופן טבעי חיפשתי את עמוד הפייסבוק שלה, שעד אז מעולם לא נכנסתי אליו , והגבתי שם. תגובתי כללה בתוכה את מילות ההמנון. הוספתי גם שאנחנו גאים בהמנון שלנו ומי שלא – אינו ראוי לשבת בכנסת ישראל.

תגובה בשפה נקיה ראויה ודמוקרטית לכל דבר ועניין.

לאחר שבוע במקרה גיליתי כי גישתי אל העמוד שלה נחסמה.

סתיו שפיר. חסימה בפייסבוק. צילום:פלאש 90
סתיו שפיר. חסימה בפייסבוק. צילום:פלאש 90

לפני שעה קלה פורסם כי הח"כית נאמה בוושינגטון באירוע הגאלה השנתי של וועידת ג'יי סטריט. זהו אירוע של שדולת השמאל היהודי בארה"ב. בנאומה היא תקפה את מדיניות הימין ואמרה "פחד איננו אסטרטגיה פוליטית", דיברה על היעדר אופק מדיני, על הסטטוס קוו שגובה מחיר דמים מתמשך ובקיצור פרשה את כל המנטרות הקבועות של השמאל המדוקלמות באוזננו יום יום שעה שעה תוך התעלמות מוחלטת מהמציאות האמיתית בה חיים אזרחי ישראל.

לא הייתי טורחת להקדיש טור ליפת הנפש הזאת, שבנאורותה שובת הלב הצליחה להכעיס אפילו את הח"כ הערבי זאחלקה שגילה לכולנו את פרצופה האמיתי ונזף בה מעל דוכן הכנסת בטענה שהיא מתעלמת ממנו ומעולם לא אמרה לו שלום. למה בכל זאת הטור הזה נכתב? כי מיד בתום נאומה של שפיר עלה לנאום סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, אשר פתח ואמר כי הוא מאחל שיהיה רוב בכנסת ישראל לעמדותיה של שפיר. עוד הוסיף ואמר כי הממשל חש תסכול עצום מממשלת ישראל ודיבר נגד הרחבת ההתיישבות ביהודה ושומרון. ביידן היה פה לא מזמן, אישתו ונכדיו שהו על חוף ימה של יפו כשאירע הפיגוע המזעזע ביפו בו נרצח תייר, אזרח אמריקאי. זה כנראה לא נחרט עמוק בלבו אם הוא ממשיך לחשוב שהיעדר אופק מדיני או התרחבות הישובים ביו"ש הם הסיבה לטרור שמכה בנו. זה לא סוד שממשל אובמה הוא הממשל העוין ביותר שהיה לנו מאז ומעולם , הכי קל לשבת בחדר הסגול ולחלק הוראות לישראל, הם הרי לא חיים פה. לו זה היה הפוך ועל בירת ארצות הברית היה נוחת קסאם או מחבל היה רץ בין מכוניות ודוקר למוות אנשים, למחרת הנשיא אובמה היה יוצא בהצהרות ומדיניות חסרת תקדים ורודף עד מוות אחר האחראים לכך. לנו אסור.

אנשים מתוכנו שנואמים בחוץ כנגד מדיניות הממשלה בוודאי לא תורמים לכל המתרחש אצלנו פה בבית. בסופו של יום רק אנחנו צריכים להתמודד איתם באמת.

ליאת כרמון

ליאת כרמון

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"