21:38 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שפירא נפגש עם לוביסט בניסיון לסכל הצעות חוק

שפירא נפגש עם לוביסט בניסיון לסכל הצעות חוק

חדשות עשר: מבקר המדינה, יוסף שפירא, פנה ללוביסט בניסיון לסכל הצעות חוק העוסקות בעבודתו. הדבר ירד מהפרק בעקבות התנגדות הלוביסט. בהמשך נפגש המבקר עם ח"כים

מבקר המדינה יוסף שפירא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מבקר המדינה יוסף שפירא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, פנה ללוביסט בניסיון לסכל הצעות חוק העוסקות בעבודתו, כך פורסם הערב בחדשות עשר.

עפ"י הדיווח, שפירא פנה ללוביסט תומר עמיר וביקש לשכור אותו על מנת לשכנע חברי כנסת להתנגד להצעות חוק אותם הוא תופס כהתערבות בסמכותו. הדבר ירד מהפרק לאחר שעמיר עצמו הסביר כי לא ראוי שלוביסט יעסוק בכך.

ההצעות אליהן התכוון שפירא הן הצעת החוק שהגיש ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) לפיה המבקר לא יוכל להתעסק בענייני השעה ובתיקון ליקויים בגופים אותם הוא בודק בזמן אמת, אלא לטפל בהם רק בדיעבד, וכן הצעת חוק ביוזמת ח"כ דוד ביטן (הליכוד) ומיקי רוזנטל (המחנה הציוני) לפיה תוטל ביקורת שנתית בדו"ח גם על משרד מבקר המדינה וכן יחוייב המבקר לצמצם את הטיפול בעובדים שחשפו שחיתות במקום עבודתם.

שפירא לא הסתפק בפניה ללוביסט ונפגש גם עם מספר חברי הכנסת. שפירא נפגש עם ח"כ רוזנטל ולאחר שהביע חשש מפני מתקפה על משרדו החליט חה"כ לדחות את קידום הצעת החוק שלו בחצי שנה.

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה לפרסום כי "בהתאם להמלצת הצוות פנימי נפגש גם המבקר עם היועץ החיצוני המסקנה הייתה שאין מקום ליועץ חיצוני. המבקר מביע את דעתו שהצעת החוק אינה ראויה והוא אומר את דעתו לפני כל ח"כ רלוונטי לנושא".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

צילום: חמ"ל קב"טים

רקטה שנורתה מעזה נפלה סמוך למבנה בנתיב העשרה

שתי רקטות נורו הערב מרצועת עזה, אחת מהן התפוצצה בתוך יישוב והשנייה נפלה סמוך ליד מרדכי. מבדיקה ראשונית עולה כי אין נפגעים