צ’רלי אזריה בתגובה ראשונה לאחר הדיון. צילום: נועם אמיר

שפטל הודיע לבית הדין הצבאי כי הוא מכין בקשת ערעור, אולם אין חדש בנושא. לבית הדין הצבאי לערעורים בקריה הוגשה היום (ד’) הצהרה של עו״ד יורם שפטל לפיה עד שתתקבל החלטה בבית משפחת אזריה, הוא עובד על הבקשה כפי שהתחייב לבית הדין בתחילת השבוע. שפטל אמר ״הכרעת הדין מתפרסת על 160 עמודים ולכן נדרש זמן להכין את הערעור״.

בסביבתו של אזריה מבהירים כי ההחלטה אם להגיש ערעור טרם התקבלה ולא מן הנמנע שבסופו של דבר לא יוגש ערעור ואלאור יכנס לכלא לרצות את עונשו בתשעה בחודש.  בינתיים הוחלט כי ירצה את עונשו בכלא צבאי, כלא 4. בתחילת השבוע הכריע בית הדין הצבאי לערעורים כי העונש שגזר בית הדין הצבאי, שנה וחצי מאסר בפועל, יעמוד על כנו.

עם תום הקראת ההכרעה, שפטל, ביקש לעכב את מועד כניסתו של אלאור לכלא ב-20 ימים על מנת לבחון את פסק הדין בן 158 העמודים. התביעה הצבאית התנגדה, אך בית הדין קיבל חלקית את בקשת הסנגור וקבע כי אזריה יתייצב לריצוי עונשו בכלא 4 ב-9 באוגוסט בשעה 10:00. עם סיום הדיון אמרה האם אושרה כי “המחבלים צוחקים עלינו”, בהמשך אף התמוטטה. האב צ’רלי אמר  לאחר הדיון כי “90% מהאוכלוסייה השפויה במדינה יודעת שאלאור חף מפשע” וטען כי “הפרוטוקולים מדברים בעד עצמם”. עוד התייחס לתחושותיה של רעייתו.

עורך הדין יורם שפטל וצ'רלי אזריה במסיבת עיתונאים. צילום: פלאש 90
עורך הדין וצ’רלי אזריה במסיבת עיתונאים. צילום: פלאש 90

בזמן שהשופט פייליס הגיע לשלב הענישה, החלה אימו של הלוחם, אושרה, לבכות. פייליס הגיב בבוז ואמר: “גברת אזריה, אני צריך להמשיך לקרוא. אם את לא יכולה לעמוד בזה אני מציע שתצאי לכמה דקות ואז תחזרי”.

השופט פייליס הסביר כי לא הייתה תמימות דעים בנוגע לעונש שיוטל על הלוחם. כזכור, על אזריה נגזרו שמונה עשר חודשי מאסר בבית הדין הצבאי. בשלב הערעורים, אמר פייליס, רוב השופטים קבעו כי עונשו של אלאור לא יוקל. “שני שופטים היו סבורים כי יש להקל בעונשו השלושה קבעו שלא”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.