לאחר שלוחם כפיר לשעבר שהורשע בהריגה, אלאור אזריה, החליט הבוקר (ה') לוותר על אפשרות לערער לבית המשפט העליון, התייצב פרקליטו עו"ד יורם שפטל באולפן "" והסביר: "הגענו למסקנה שבנסיבות הללו הצעד הנכון הוא לפנות בבקשה להקלה בעונש".

מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

כאמור, הבוקר הגיש אזריה בקשה לרמטכ"ל להמתקת עונשו וציין כי "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר, שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו". משמעות ההחלטה היא שבעוד שבוע, בתשיעי בחודש, אזריה יתייצב ב-10:00 בבוקר בבית הכלא הצבאי כלא 4 ויחל לרצות את עונשו.

"מאחר ואנחנו לא נמצאים כרגע בשלב ערעור אלא בשלב של בקשת רשות לערער", אמר עו"ד יורם שפטל בראיון ל"לפני כולם",  "סברנו כולנו כי הסיכוי שבקשה כזו תתקבל הוא קלוש ולכן בעצה אחת ובהסכמה בינינו הסנגורים, שרון גל והמשפחה – אבא אמא ומעל הכל אלאור, הגענו למסקנה שבנסיבות הללו הצעד הנכון הוא לפנות בבקשה להקלה בעונש".

לדברי עו"ד שפטל, הסיבה העיקרית להחלטה היא ההצהרה החד משמעית של הרמטכ"ל שכתב כי "אם יבחר אזריה להגיש היא תישקל בכובד ראש".

באשר לסוגיית הבעת החרטה טוען עו"ד שפטל כי "מאחר והודעת הרמטכ"ל לא ביקשה ולא הציבה כתנאי לדיון בכובד ראש בבקשה בהקלה בעונש שיגיש אלאור שהוא יביע , הרי לא הובעה וספק גדול מאד, בלשון המעטה, אם הייתה מובעת כזו גם אם הייתה דרישה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.