1:09 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > שעות לפני משחק הנבחרת: רק מאות קנו כרטיסים

שעות לפני משחק הנבחרת: רק מאות קנו כרטיסים

האצטדיון בנתניה צפוי להיות ריק במשחק הערב מול מולדובה, וההתאחדות יכולה להאשים בכך רק את עצמה

משחק ההכנה הערב (20:30) מול מולדובה העלה הרבה חששות בהתאחדות לכדורגל, בעיקר מחשש שלא יגיע קהל רב למשחק. ביממה האחרונה הגבירו בהתאחדות את הלחץ על אמצעי התקשורת לפרסם כתבות על המשחק הערב, לחצו על עיריית נתניה להביא תלמידים מבתי ספר לכדורגל וחילקו הזמנות רבות לבסיס צה״ל השונים.

אוהדי נבחרת ישראל. צילום: פלאש 90
אוהדי נבחרת ישראל. צילום: פלאש 90

בעיריית נתניה לא ממש התאמצו להירתם למשימה ולהביא אוהדים, תלמידי בתי ספר ובתי ספר לכדורגל למשחק שייערך בעירם.  אבל לא ברור מדוע ההתאחדות בחרה דווקא בנתניה כאצטדיון בו ייערך המשחק. הרי ידוע כבר שנים כי חובבי הכדורגל לא מגיעים בהמוניהם למשחקים של הנבחרת הלאומית שמשחקת מול נבחרות חלשות ולא אטרקטיביות, במיוחד אם מדובר במשחק ידידות.

נבחרת מולדובה לא מעניינת את הקהל המקומי בישראל, חובבי הכדורגל עייפים מעונה ארוכה ומתישה והעובדה שיש לנבחרת משחק רשמי נגד אלבניה ביום ראשון גורם לראשי ההתאחדות ולצוות המקצועי לחשוש שהמשחק הערב ייערך עם קהל מועט ביציעים. בהתאחדות ובנבחרת מחלקים הזמנות בלי סוף העיקר שאוהדים יגיעו. התחושה היא שאם יגיעו 4,000 אוהדים כולם יהיו מרוצים אולם נכון לעכשיו נמכרו רק 700 כרטיסים.

יתכן והחלטה חכמה יותר של ראשי ההתאחדות לכדורגל והצוות המקצועי בנבחרת לא היתה גורמת לחששות שלהם בנוגע לכמות האוהדים שתגיע למשחק הערב. כולם יודעים כי חובבי הכדורגל בארץ שונאים להגיע לאיצטדיון בנתניה בגלל בעיית הפקקים בהגעה למשחק ובסיומו, כולם יודעים שחובבי הכדורגל במרכז ובשרון שבעים מכדורגל העונה, עולה השאלה מדוע ההתאחדות החליטה לקיים את המשחק דווקא בנתניה ולא בפריפריה.

ישחקו מול אצטדיון ריק? נבחרת ישראל .צילום: יונתן שינדל פלאש 90
ישחקו מול אצטדיון ריק? נבחרת ישראל .צילום: יונתן שינדל פלאש 90

נבחרת ספרד הגדולה קיימה את המשחק נגד ישראל בעיר חיחון הקטנה. נבחרת ישראל הקטנה יכולה היתה לקיים את משחק הידידות מול מולדובה באחד האיצטדיונים בדרום או בצפון. זה יכול היה להיות באשקלון או בעכו. שתי העיריות הללו היו ודאי נרתמות לסייע להתאחדות להביא אוהדים מקומיים ומהסביבה, גם חובבי הכדורגל באזור אשקלון ועכו היו מתלהבים להגיע הרבה יותר למשחק הנבחרת והמשחק הערב היה נערך לעיני 4000-5000 צופים וראשי ההתאחדות והנבחרת היו רגועים הרבה יותר ובנוסף מאפשרים לתושבי הפריפריה לראות מקרוב את הנבחרת הלאומית.

נקודה נוספת וחשובה, באיצטדיון קטן יותר כמו אשקלון או עכו, גם כמות של 2,000 אוהדים נותנת תחושה של איצטדיון כמעט מלא בגלל הקיבולת הקטנה שלהם ביחס לאיצטדיון בנתניה. את ההחלטה לשחק בנתניה קיבלה ההתאחדות תוך התחשבות בהעדפה של המאמן הלאומי שצידד בנתניה.

הנבחרת הלאומית שיחקה לאחרונה משחק ידידות נגד הנבחרת הצעירה בנשר והאיצטדיון היה כמעט מלא.

ההרכב

בינתיים אלישע לוי פרסם את ההרכב של הנבחרת למשחק הידידות נגד מולדובה: דודו גורש, אלי דסה, טל בן חיים, שיר צדק, טאלב טוואטחה, אלמוג כהן, ביברס נאתכו, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, בן שהר וערן זהבי. אחרי תקופה ארוכה שמרבית השחקנים שהיו בהרכב הראשון היו ליגיונרים, המאמן הלאומי הולך יותר עם השחקנים המשחקים בליגת העל. 6 שחקנים מליגת העל מול 5 שחקנים המשחקים מעבר לים. זהבי העדיף לפתוח בהרכב הראשון  ולא להיכנס כמחליף במחצית השנייה, לכן יוסי בניון ישולב רק במחצית השנייה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלי טביב. צילום: פלאש90

טביב: "הקבוצה חייבת להשתפר כדי להתמודד על אליפות"

יום אחרי הניצחון הגדול על מכבי נתניה, בבית"ר מרגישים כי היכולת הזאת לא תספיק כדי לאיים על התואר. בינתיים, אוחנה סיכם עם ספונסר ראשי חדש