דף הבית > מדע וטכנולוגיה > שעון שהוא בייביסיטר: ההמצאה שתשגיח על הילדים שלכם

שעון שהוא בייביסיטר: ההמצאה שתשגיח על הילדים שלכם

דווקא בחופש הגדול הזמן להכיר אמצעי בטיחות יחסית חדש לילדים: KidiWatch שעון חכם הפועל על בסיס בינה טכנולוגית מתקדמת המאפשרת להורים לדעת בכל רגע נתון את המיקום המדויק של ילדיהם, להאזין לתכנים אליהם נחשף, לתקשר איתו באמצעות שיחה קולית או הודעות, להגדיר לו מרחב פעולה וירטואלי ולקבל התראות בכל רגע נתון

צילום:יח"צ

 

אין ספק שאחת הסוגיות הכי מדוברות בתקופת החופש הגדול היא מה עושים עם הילדים ואיך מצליחים לאפשר להם את תחושת העצמאות שבחופשה מבלי לאבד את ההשגחה והאחריות שלנו כמבוגרים.

בשנה האחרונה הושק שעון חכם וחדשני לילדים בשם kidiwatch המאפשר להורים לקבל נתונים בכל רגע היכן הילד נמצא פיזית, להאזין לאילו תכנים הוא נחשף, לתקשר איתו, להגדיר מרחב פעילות וכן לקבל התראות אזהרה בעת מצוקה.

ה- Kidi-Watch מסייע להורים לקבל מידע מהיר על מיקום הילדים בזמן הלימודים ובזמן שהם שוהים מחוץ לבית. הוא פועל באמצעות רשת האינטרנט הסלולרית ומאפשר להאזין לתכנים אליהם נחשפים הילדים ולנסות למנוע מצבים של מצוקה, שיימינג חברתי, שכחה וכל סכנה אחרת אצל הילד/ה, לתקשר בכל רגע באמצעות הודעות טקסט ושיחות קוליות.

למעשה השעון מהווה גם תחליף לטלפון סלולרי להורים אשר אינם חפצים לתת מכשיר סלולרי לילדים. השליטה בשעון נעשית באמצעות אפליקציה בעברית המותאמת למכשירי אנדרואיד ו- IOS. בעת הורדת האפליקציה וקישור לשעון המידע אודות המיקום וכל יתר התכונות מועברים בזמן אמת למכשיר הסלולרי של ההורים.

 

השעון החכם Kidi-Watch נבנה על בסיס בינה טכנולוגית המבוססת על תכונות של אמצעי בטיחות חדיש הנשען על הצרכים של ההורים בעת שהילד/ה מחוץ לבית הן אם במסגרת חינוכית והן אם בזמן בילוי ומשחק. בארצות מזרח אירופה, צרפת וגרמניה השעון נחשב לאמצעי בטיחות וזהירות פופולארי מאוד שנחל הצלחה רבה.

להבדיל ממכשיר סלולרי, ב- KidiWatch להורה השליטה המלאה אל מי הילד/ה יחייגו, עם מי יתכתבו ומתי יוכלו לשחק בשעון, כל זאת נשלט על ידי ההורה באמצעות האפליקציה המותקנת במכשיר הנייד בנוסף ניתן להורה  לנעול את המכשיר בזמן הגן, בית הספר ועוד.

השעון מגיע בשתי גרסאות הנבדלות על פי סוג המסך מגע צבעוני ואנלוגי. המחיר 199 שקלים לגרסה הפשוטה ו- 299 שקלים לגרסה המתקדמת. המחיר כולל כרטיס סים המאפשר לגלוש באינטרנט לשבוע הראשון. מתאים לגילאי 4-12.

אולי יעניין אותך גם

מחקר בארה"ב מגלה: ילדים שוכחים 25% מחומר הלימוד ללא תרגול

המחקר, שפורסם בכתב העת של המורים בניו יורק, מעלה שאצל ילדים מאוכלוסיות חלשות השכחה גבוהה עוד יותר ומגיעה עד ל-30% מהידע של התלמיד, מאחר והסביבה לא מספקת להם די הזדמנויות לתרגל את שלמדו