תנועת ש"ס הודיעה היום (חמישי) כי תעתור לבג"צ נגד החלטתו של יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, להורות להם לבטל את מבצע 'יוסף עליכם'. השופט מלצר אימץ את חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, על פיה המיזם של ש"ס אשר במסגרתו תומכי המפלגה יזכו באות בספר התורה הוא בגדר "מתנה אסורה".

"יש להורות על מתן צו מניעה", כתב היועמ"ש לשופט מלצר והבהיר כי על הצו: "לאסור את המשך פרסום הכיתוב לפיו "הנרתמים לפרויקט 'יוסף עליכם' וכל התומכים החדשים יזכו באות בספר תורה מיוחד שיוכנס לכותל המערבי". מלצר כאמור קיבל את חוות הדעת.

"קשה להאמין איך בישראל של 2019 עדיין מתנהלת רדיפה תרבותית שכזו נגד ציבור ענק שהמסורת היהודית חשובה לו", הגיבו בש"ס להחלטה והוסיפו: "בעוד מפלגות אחרות מחלקות בהיתר כובעים, חולצות בעלות כספית גבוהה בהרבה, דווקא כלפי ש"ס נקבעת שוב ושוב החלטה תמוהה שאות בספר תורה הנה "מתנה אסורה" למרות ערכה הממוני הפעוט".

עוד אמרו בכירים בש"ס: "הניסיון "לחנך" מחדש את הציבור המזרחי ולנתקו מהזיקה למסורת, לתורה וליהדות לא יעבוד". בתנועה הבהירו כי יתנגדו בדרכים משפטיות להוראת יו"ר ועדת הבחירות: "תנועת ש"ס תעתור היום לבג״ץ כנגד ההחלטה כדי לאפשר את המשך כתיבת האותיות למצטרפים למבצע. בשלב זה ימשך מבצע המצטרפים לתנועה ללא כתיבת האותיות", עוד אמרו: "בלי קשר להחלטה כזו או אחרת – איש לא יעצור את דרכו ומורשתו של מרן, ולעילוי נשמתו נכניס את ספר התורה ברוב פאר והדר לכותל המערבי".אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל