עיתון "הארץ" דיווח אתמול (שני) כי בישיבה שבה הציג רמי סדן את מועמדותו ליו"ר חדשות 10 הוא אמר לחברי הדירקטוריון: "אני כמוכם באליטה שונא את תנועת ש"ס ואת הגנב אריה דרעי". עוד אמר, על פי הדיווח ב"הארץ": "אנחנו כאליטה צריכים לפרוץ את המעגלים של הערוץ, לפנות לקהל של ש"ס, למסעודה משדרות".

הדיווח גרר כמובן תגובות נזעמות. שר הפנים אריה דרעי אמר הבוקר בתגובה כי "מצביעי ש״ס הם מאות אלפים של מזרחיים שהחליטו להתאגד ולהרים את ראשם כדי למגר מן העולם תופעות כמו רמי סדן", אמר. "אנחנו כאן בשביל להישאר, לא נעבור לסדר היום על התבטאויות כאלה".

רמי סדן, יו"ר חדשות 10. צילום: פייסבוק
רמי סדן, יו"ר חדשות 10. צילום: פייסבוק

מפלגת ש"ס הודיעה בתגובה לדברים: "הדברים שצוטטו בשם רמי סדן חמורים ביותר, מזעזעים ומגונים. מדובר בהתבטאויות גזעניות ומתנשאות שנאמרו נגד תנועה המייצגת מאות אלפי אנשים בישראל. הדברים החשוכים נאמרו בישיבה שבה הציג סדן את השקפת עולמו בפני דירקטוריון חברת החדשות, מה שמחמיר עוד יותר את הדברים. חמור שאדם כזה מקורב לראש הממשלה ולמשפחת נתניהו. לאור זאת דורשת תנועת ש"ס מדירקטוריון חדשות 10 לשקול שוב מינוי של איש כזה לתפקיד בכיר כל כך בחברת החדשות".

רמי סדן, תושב אפרת בגוש עציון, בעל תואר ראשון בחינוך ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בתקשורת מאוניברסיטת קלארק בארה"ב וכן תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית אונו.

סדן שימש בעבר כיועץ תקשורת בלשכת ראש הממשלה של נתניהו, של הרב הראשי לישראל הרב מרדכי אליהו ורבנים נוספים. הוא נחשב מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו.

באתר "כיכר השבת" דווח כי סדן מכחיש את הציטוטים המיוחסים לו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20