כ-2,310,000 תלמידי בית הספר הגנים ו-194,000 עובדי הוראה פותחים היום (א’) את שנת הלימודים תשע”ט שתתקיים בסימן סימן ‘’. ברקע, ארגוני הנשים הודיעו על שביתה במעונות היום אשר בפיקוח.

, ליווה את בנו דוד לכיתה א’ ומסר: ״היום יוצאים למעלה משני מיליון לבית הספר, 167,000 ילדים עולים לכיתה א’, יחד עם דוד שלי. המורים מאוד אוהבים אותם, מחכים להם. אם יש בעיות או קשיים צריך לפנות למורה, ולהמשיך להיות סקרנים. אני מאחל לכולם שנת לימודים מוצלחת״.

השר בנט ומשפחתו בדרכם לבית הספר. צילום: עודד קרני, לע״מ

 

תלמידי כיתה א’. ארכיון. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

בשנת תשע”ט יחלו 167,000 תלמידי כיתות א’ בעוד כ- 131,000 תלמידי י”ב יחתמו השנה 12 שנות לימוד במערכת החינוך. לצדם, יפתחו את השנה 194,000 עובדי הוראה.

תכנית השר בנט להגדלת האוטונומיה למנהלי בית הספר תחל השנה. המנהלים יקבלו סל של תמריצים; יותר תקציב, הרחבה של תשתיות ופחות רגולציה.

עוד השנה, המשך הרפורמות של שר החינוך: פתיחת בתי הספר של החגים בחנוכה ובפסח, המשך יישום התכניות הלאומיות – מתמטיקה 5 יחידות לימוד, אנגלית מדוברת וחיזוק העברית, המשך צמצום כיתות וסייעת שניה, צהרונים, השלמת התקצוב הדיפרנציאלי ליסודי ולחטיבת הבינים והתחלה של פיילוט בתיכונים והרחבה של הרפורמה התאמות בלמידה.

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

מצוין והזדמנות הוגנת לכל ילד

“ההתרגשות בשיאה לקראת פתיחת שנת לימודים נוספת, עם בשורות משמעויות ותכניות חדשות שיצמיחו את התלמידים בישראל”, אמר שר החינוך נפתלי בנט שבנו דוד יתחיל השנה את כיתה א’. “לצד מהפכות המתמטיקה והאנגלית, נמשיך גם השנה לצמצם פערים, לקדם העמקה על פני שינון, להרחיב את החופש למנהלים ולטפח ערכים. לשמחתי, גם השנה לא תהיינה שביתות ואנחנו ערוכים לקבל בזרועות פתוחות 2.3 מיליון תלמידים שיבואו בשערי בתי הספר ביום ראשון”.

“מערכת החינוך הממלכתית היא ביתם של כל תלמידי ישראל. אני שר החינוך של 2.3 מיליון תלמידים מכל הגוונים – יהודים, ערבים, דרוזים, צ’רקסים, דתיים, חילונים, חרדים. כולם ילדיי”, הוסיף השר בנט. “לכל ילד במדינת ישראל מגיע חינוך מצוין והזדמנות הוגנת. לאחר שבעת האחרונה החברה הישראלית התמודדה עם קיטוב הולך וגובר, סברתי כי התרופה לבעיה הזו היא אחדות ופיוס דרך החינוך. לכן, החלטתי ששנת הלימודים הקרובה תתקיים בסימן ‘אחדות ישראל’. עלינו לזכור שוויכוחים בתוך המשפחה הם רצויים ובריאים, כל עוד זו תמיד נשארת משפחה”.

פותחים את שנת הלימודים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ”ל , שמואל אבואב: “אנחנו פותחים את שנת הלימודים בשורה של בשורות גדולות ומשמעותיות. לצד התכניות הלאומיות הגדולות – בתי הספר של החגים, תכנית המתמטיקה והאנגלית, חוגים ובתי הספר של החופש הגדול, נרחיב את שיפוץ ספריות בתי הספר, נצייד את מעבדות בציוד חדשני, נגדיל את המשתתפים בתנועות נוער. נוביל גם שורה של שינויים לטובת קידום האוטונומיה של המנהלים. המנהלים הם מובילים את העשייה החינוכית והם אלה אשר יכריעו את עיצוב פניה של המערכת, ולכן ההשקעה במנהלים חשובה לעין שיעור. אני רוצה לאחל למנהלים, למורים, לתלמידים ולהורים שנת לימודים מוצלחת”.

“שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות”

שר החינוך, נפתלי בנט הודיע כי הנושא השנתי שילווה את שנת הלימודים החדשה יהיה בסימן “שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות”.

במסגרת הנושא השנתי, יעסקו בתי הספר בסוגיית האחדות בשני צירים מרכזיים: הראשון, אחדות בין כל מרכיבי החברה הישראלית והשני, עמיות יהודית וקשר עם יהודי התפוצות. בימים אלו שוקדים במשרד ובבתי הספר על גיבוש התכנים הספציפיים שיובאו בפני התלמידים בהקשר לסוגיית האחדות, על ידי קיום מפגשים, מעגלי שיח, מסעות וטיולים משותפים בין מגזרים שונים בחברה הישראלית, קיום ימי שיא, פעילויות לחיזוק הקשר עם ילדים ונוער בתפוצות ועוד.

תלמידי כיתה א’. ארכיון. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

“מערכת החינוך הממלכתית היא ביתם של כל תלמידי ישראל. אני שר החינוך של 2.3 מיליון תלמידים מכל הגוונים – יהודים, ערבים, דרוזים, צ’רקסים, דתיים, חילונים, חרדים. כולם ילדיי. לכל ילד במדינת ישראל מגיע חינוך מצוין והזדמנות הוגנת. לאחר שבעת האחרונה החברה הישראלית התמודדה עם קיטוב הולך וגובר, סברתי כי התרופה לבעיה הזו היא אחדות ופיוס דרך החינוך. לכן, החלטתי ששנת הלימודים הקרובה תתקיים בסימן ‘אחדות ישראל’. עלינו לזכור שוויכוחים בתוך המשפחה הם רצויים ובריאים, כל עוד זו תמיד נשארת משפחה”. אמר השר בנט.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.