דף הבית > אקטואליה וחדשות > שנתיים מאסר בפועל למתכנן פיגוע בשגרירות ארה"ב

שנתיים מאסר בפועל למתכנן פיגוע בשגרירות ארה"ב

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר את העונש על יוסף בן מוחמד אגבאריה בן ה-22, שביצע פעולות שונות המביעות תמיכה בארגון דאעש

שגרירות ארה"ב בתל אביב. צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) על יוסף בן מוחמד אגבאריה בן 22 מכפר מושריפה שבמשולש שנתיים מאסר בפועל, תשעה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 10 אלף שקל.

לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירה של אימונים או הדרכה למטרות טרור.

מעובדות כתב האישום עולה כי החל משנת 2014, ועד למועד מעצרו של הנאשם בחודש אוגוסט 2017, גילה הנאשם עניין הולך וגובר בארגון דאעש ופעילותו, ופיתח הזדהות אידאולוגית עם פעולות הארגון, ערכיו ומטרותיו. במהלך התקופה, ביצע הנאשם פעולות שונות המביעות תמיכה בארגון דאעש .

עוד עולה כי במהלך המחצית הראשונה של שנת 2017 תכנן הנאשם, לאור כוונת המממשל האמריקני להעביר את שגרירות ארה"ב בישראל לירושלים, לבצע פיגוע בשגרירות,  בין היתר באמצעות שימוש במטען חבלה ובקבוקי תבערה.

עוד נאשם יוסף כי צפה האמצעות האפלקיציה טלגרם  בקבצים ובסרטונים אשר מלמדים כיצד לייצר אמצעי לחימה, ובהם חומרי נפץ להרכבת מטעני חבלה, הכל במטרה לקדם את ביצוע תכנית הפיגוע. תכנית אותה לבסוף החליט שלא להוציא לפועל.

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

ביזיון: אנשי "שלום עכשיו" הניפו דגלים שחורים במליאה

פעילי תנועת השמאל הקיצוני הוצאו מאולם המליאה לאחר שהניפו את הדגלים, לקול קריאות עידוד של ח"כ רוזין. אתמול יצאו גם אישי ציבור מהימין נגד החוק בטענה כי הוא יעניק כוח רב לתנועות הרפורמיות