שנתיים לאחר שביתת הרעב אותה הוביל ראש מועצת שומרון יחד עם המשפחות השכולות וראשי המועצות קריית ארבע ובית אריה דאז – מלאכי לוינגר ואבי נעים, החלה הבוקר הסלילה של כביש עוקף חווארה. אחד הכבישים האסטרטגיים בהתיישבות הצפוי להפוך את יישובי גב ההר בהם: יצהר, איתמר, הר ברכה ואלון מורה לעובדה מוגמרת ולמרכז התיישבות. נושא שהוא אסטרטגי בטחונית למדינת ישראל וצפוי  גם לשפר את  הבטיחות הן עבור הנהגים הפלסטינים והן עבור הנהגים היהודים הנוסעים על הכביש.

צילום: מועצה איזורית שומרון

כזכור בסיום מאהל המחאה ושביתת הרעב שנמשכו כ-3 שבועות מול בית ראש הממשלה, סוכם בין ראש הממשלה לשובתים על הקצאת 800 מליון ₪ לטובת הכבישים העוקפים ביו"ש ותאורה כבישים קיימים.

מאז המועצה האזורית שומרון פועלת מול כלל משרדי הממשלה, על מנת להביא לביצוע את סלילת הכביש.  בחצי שנה האחרונה השר בצלאל סמוטריץ  – שכזכור היה מחברי הכנסת שליוו ודחפו את המאבק של אוהל המחאה והיה בורג מרכזי בהצלחתו –  לקח את הפרויקט באופן אישי לידיו ויחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הוביל את היציאה לביצוע.

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ: אני שמח וגאה על חלקי בקידום הפרויקט החשוב הזה.

הרחבת התיישבות ביהודה ושומרון כמו בנגב ובגליל הן חוד החנית של הציונות. בימי הקמת המדינה במקום בו עברה המחרשה שם נקבעו הגבולות, והיום במקום בו עובר הטרקטור לשם תתרחב ההתיישבות.

בימים עמוסים של בחירות מרגיש זכות גדולה לראות בעיניים את פרי עמלנו ועוקף חווארה זה בהחלט פרי מתוק וראוי.
עושים ציונות.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שמרון הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ, לשר הבטחון נפתלי בנט, מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, סגן שר הבטחון לשעבר ח"כ הרב אלי בן דהן, עוזר שר הבטחון לשעבר קובי אלירז, מנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ ראש מטה שר התחבורה שריה דמסקי  קמ"ט תחבורה במנהל האזרחי,: "זהו רגע היסטורי. הכביש צפוי לשנות את פני ההתיישבות, הופך את יישובי גב ההר לנגישים ומרכזיים הרבה יותר. מאבק בן שנים הסתיים הבוקר, נמשיך לפעול לחיזוק והרחבת התשתיות בכל יו"ש ובוודאי בשומרון בדרך למליון תושבים בשומרון. אני מצדיע למשפחות השכולות האמיצות הובילו את המאבק לפני שנתיים ביחד עם המנהיגים הגיבורים אבי נעים ומלאכי לוינגר"

הכביש יחבר בין צומת תפוח לצומת יצהר הגדול ויישובי גב ההר, וצפוי לאפשר נסיעה בטוחה ומהירה הרבה יותר עבור תושבי יישובי גב ההר והסביבה. הסלילה צפויה להסתים ב 2023 ועלותה עומד על כ 260 מליון ₪. אורך הכביש כ 7.3 מליון ₪.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.