סטודנטית בשנקר ננזפה לאחר שהציגה יצירה הקוראת להחיל עונש מוות למחבלים, כך עפ"י פרסום של חברת "החדשות".

, סטודנטית לאומנות בשנקר, הגישה ציור בו נראה המחבל , שרצח את הרב איתמר בן-גל הי"ד בצומת אריאל, כשלצידו חבל תלייה. המיצג שקרא להשית עונש מוות על המחבל הוצג בחודש מאי במגדל השעון ביפו, עיר מגוריו של עאסי, והוסר ע"י המשטרה.

המחבל עאסי בציור של זלטה

במהלך דיון שהתעורר בכיתה בנושא ננזפה זלטה ע"י המרצים שהאשימו אותה בפרובוקציה ובגזענות. "את עושה עבודה מאוד פרובוקטיבית, מאוד פרובוקטיבית. ואת מבקשת פה איזשהו דיון מאוד מנומס שכאילו אני אמורה לעזוב את הדעות הפוליטיות שלי בצד ולדבר איתך על האומנות. אני לא יכולה לעשות את זה", הטיחה בה אחת המרצות.

"הדיאלוג הוא עם עצמך, אולי עם האנשים שתומכים בך שצריך לדפוק את הערבים", תקף מרצה אחר. הסטודנטית שניסתה להסביר את עצמה נשאלה האם להשקפתה יהודים שפוגעים בערבים הם מחבלים. "אני לא ציירתי שם משהו שהוא סממן ערבי", השיבה זלטה, "אני חושבת שיש הבדל מאוד גדול, ולכן ציירתי אותו גם ככה ספיציפית. אני מציירת בן אדם מאוד מאוד ספציפי, שרצח".

בתגובה גער בה המרצה בפני הנוכחים: "אז במסגרת הלימודית, בנחמדות, אפשר להגיד את הדברים הכי רעים? נראה לך?! הוא (המחבל) בנאדם, זו מדינת חוק, יש פה חוק. את רוצה להיות חברה שלוקחת בנאדם עם חבל ותולה אותו, תגידי, איפה את חיה?!".

תמונת המחבל על . צילום: עוצמה יהודית

המרצים המשיכו לתקוף את זלטה במהלך הדיון הפוליטי והיא אף הושוותה לרוצח ההמונים הקומוניסטי סטאלין.  "את מביעה כעס? תכעסי בבית", הוטח בסטודנטית. "תלכי לראש הממשלה שלך ותדאגי שהוא לא יבחר שוב".

"אנחנו חיים במדינה מאוד ימנית, הנושא הזה כל כך מדובר, יותר מכל תחום אחר", טען אחד המרצים. "על רצח של ערבים לא מדובר. רצח של יהודים מדובר כל הזמן. אף פעם לא ראיתי חדשות ועיתון וכל מקום שלא מבלבלים לך את השכל שעות על גבי שעות על איזה פגיעה באיזה יהודי".

כזכור, מדובר באותו המוסד בו הושווה לפני כשנה וחצי רה"מ נתניהו לצורר הנאצי אדולף היטלר, בתגובה ההנהלה בחרה להתייחס ולתמוך במחאת הסטודנטים שדרשו חופש אומנותי ליצירה בבצלאל בה הוצג רה"מ כשחבל תלייה אל מולו.

ממכללת "" נמסר כי "מדובר בדיון פנימי בין סטודנטים למרצים. עבודת הסטודנטית זימנה מראש דיון פוליטי".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.