WP_Post Object ( [ID] => 142623 [post_author] => 18 [post_date] => 2019-01-05 20:14:27 [post_date_gmt] => 2019-01-05 18:14:27 [post_content] =>

שני קטינים יהודים נעצרו הערב (מוצ"ש) בידי כוחות ימ"ר והמשטרה בירושלים. נגד השניים הוצא צו משטרתי חריג המונע מהם לפגוש עורך דין. ארגון חוננו מסייע משפטית לעצורים. מעצר זה מצטרף למעצרם של שלושה קטינים נוספים בחשד לביצוע מעשה טרור. על הפרטים הוטל צו איסור פרסום. [caption id="attachment_282508" align="alignnone" width="600"] ההפגנה שנערכה השבוע מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90[/caption]

"גם למתיישבים יש זכויות"

לאחר ההפגנה שהתקיימה השבוע מול בית שרת המשפטים, הערב מתקיימת הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים על תנאי מעצרם של הנערים. עפ"י דיווח באתר "הקול היהודי" המשטרה והשב"כ חוסמים את הכניסה ליישוב כוכב השחר וצומת סמוך ובודקים כל רכב שמתכוון להגיע להפגנה. בהפגנה שכותרת "גם למתיישבים יש זכויות" צפויים להשתתף רבנים, אישי ציבור, ראשי מועצות ותושבים מיהודה ושומרון שידרשו מראש הממשלה בנימין נתניהו הממונה על השב"כ לבחון את התנהלות המחלקה היהודית בארגון המתעמרים בקטינים תושבי יהודה ושומרון כפי שנחשף בכלי התקשורת השונים. המשטרה חסמה את הרחובות הסמוכים לבית ראש הממשלה. [caption id="attachment_282498" align="alignnone" width="600"] ההפגנה שנערכה השבוע מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90[/caption]   ממארגני ההפגנה נמסר כי "בשום מקום אחר בארץ רשויות החוק לא היו מרשות לעצמן לפרוץ לכיתת לימודים באמצע שיעור, לעצור תלמיד במעצר ראווה ולהוציא נגדו צווים דרקוניים. גם לתושבי יו"ש יש זכויות". העצורים כולם לומדים במוסד בשומרון עליו פשטו כוחות משטרה והשב"כ בימים האחרונים. עפ"י פרסומים, כ-30 תלמידים תושאלו תוך שהם סופגים השפלות והפחדות ונדרשים לשפוך אור על הפרשה. [caption id="attachment_282492" align="alignnone" width="600"] ההפגנה שנערכה השבוע מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90[/caption]   תחילה נמנע מהשלושה לפגוש עורך דין, אך בדיון ערר ביום חמישי קבע בית המשפט המחוזי מרכז כי השלושה ייפגשו עם עורך דין לא יאוחר מצאת השבת. השלושה נותרו במעצר גם במהלך סוף השבוע. בית המשפט עשוי להאריך את הצו המונע את הייצוג המשפטי במקרה של התפתחות כמו המעצר הנוסף. בנוסף, דחה בית המשפט את הערר על הארכת המעצר, ומעצרם של הקטינים נותר עד ליום ראשון. המשמעות שהקטינים ישארו שבת במעצר ובחקירות. משפחות הקטינים הביעו חשש כי השב"כ ישתמש בשבת ככלי לחץ על הקטינים. עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את הקטינים יחד עם עורכי הדין נתי רום ועדי קידר מארגון 'חוננו', מסר: "הערכה זהירה: מעצרו של החשוד הנוסף בפרשה נועדה לטעמי להציג התפתחות בחקירה כדי לנסות ולמנוע מאיתנו לפגוש את החשודים. במידה ונקבל הודעה כזו יתקיים הלילה יתקיים הלילה דיון מיוחד ולילי בביהמ"ש המחוזי בלוד בפני השופט שבסר, בו נטען כי בשב"כ ובמשטרה מנסים לעשות תרגילים ולמנוע מילדים את זכותם הלגיטימית לפגוש את עורכי דינם". [caption id="attachment_282504" align="alignnone" width="600"] מחאה מול ביהמ"ש בראשון לציון במחאה על מעצר אחד הקטינים בפרשה. צילום: פלאש 90[/caption] משב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי הינו ארגון ממלכתי שייעודו הראשון במעלה הינו סיכול איומי טרור, וכל פעולותיו מבוצעות על פי הדין. הטענות שהועלו בכתבה ומקורן בגורמים בעלי אינטרס, משוללות כל יסוד ומטרתן ליצור דה לגיטימציה לפעילות השב"כ ולהסיט את הדיון מהחשדות הנחקרים ע"י השב"כ. שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול לסיכול טרור באשר הוא טרור".

[post_title] => שני קטינים נוספים נעצרו בפרשה שפרטיה אסורים לפרסום [post_excerpt] => על הצעירים היהודים נאסר להיפגש עם עורך דין. מעצר זה מצטרף למעצרם של שלושה נערים הלומדים במוסד בשומרון בחשד שביצעו מעשה טרור. הערב מתקיימת הפגנה בנושא מול בית ראש הממשלה [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%a9%d7%a0%d7%99-%d7%a7%d7%98%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%a0%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%a0%d7%a2%d7%a6%d7%a8%d7%95-%d7%91%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%94-%d7%a9%d7%a4%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%94-%d7%90 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 10:25:48 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 07:25:48 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%a9%d7%a0%d7%99-%d7%a7%d7%98%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%a0%d7%95%d7%a1%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%a0%d7%a2%d7%a6%d7%a8%d7%95-%d7%91%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%94-%d7%a9%d7%a4%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%94-%d7%90/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

שני קטינים נוספים נעצרו בפרשה שפרטיה אסורים לפרסום

על הצעירים היהודים נאסר להיפגש עם עורך דין. מעצר זה מצטרף למעצרם של שלושה נערים הלומדים במוסד בשומרון בחשד שביצעו מעשה טרור. הערב מתקיימת הפגנה בנושא מול בית ראש הממשלה

שני קטינים יהודים נעצרו הערב (מוצ"ש) בידי כוחות ימ"ר והמשטרה בירושלים. נגד השניים הוצא צו משטרתי חריג המונע מהם לפגוש עורך דין. ארגון חוננו מסייע משפטית לעצורים.

מעצר זה מצטרף למעצרם של שלושה קטינים נוספים בחשד לביצוע מעשה טרור. על הפרטים הוטל צו איסור פרסום.

ההפגנה שנערכה השבוע מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90

"גם למתיישבים יש זכויות"

לאחר ההפגנה שהתקיימה השבוע מול בית שרת המשפטים, הערב מתקיימת הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים על תנאי מעצרם של הנערים. עפ"י דיווח באתר "הקול היהודי" המשטרה והשב"כ חוסמים את הכניסה ליישוב כוכב השחר וצומת סמוך ובודקים כל רכב שמתכוון להגיע להפגנה.

בהפגנה שכותרת "גם למתיישבים יש זכויות" צפויים להשתתף רבנים, אישי ציבור, ראשי מועצות ותושבים מיהודה ושומרון שידרשו מראש הממשלה בנימין נתניהו הממונה על השב"כ לבחון את התנהלות המחלקה היהודית בארגון המתעמרים בקטינים תושבי יהודה ושומרון כפי שנחשף בכלי התקשורת השונים. המשטרה חסמה את הרחובות הסמוכים לבית ראש הממשלה.

ההפגנה שנערכה השבוע מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90

 

ממארגני ההפגנה נמסר כי "בשום מקום אחר בארץ רשויות החוק לא היו מרשות לעצמן לפרוץ לכיתת לימודים באמצע שיעור, לעצור תלמיד במעצר ראווה ולהוציא נגדו צווים דרקוניים. גם לתושבי יו"ש יש זכויות".

העצורים כולם לומדים במוסד בשומרון עליו פשטו כוחות משטרה והשב"כ בימים האחרונים. עפ"י פרסומים, כ-30 תלמידים תושאלו תוך שהם סופגים השפלות והפחדות ונדרשים לשפוך אור על הפרשה.

ההפגנה שנערכה השבוע מול בית שרת המשפטים שקד. צילום: רועי אלימה, פלאש 90

 

תחילה נמנע מהשלושה לפגוש עורך דין, אך בדיון ערר ביום חמישי קבע בית המשפט המחוזי מרכז כי השלושה ייפגשו עם עורך דין לא יאוחר מצאת השבת. השלושה נותרו במעצר גם במהלך סוף השבוע. בית המשפט עשוי להאריך את הצו המונע את הייצוג המשפטי במקרה של התפתחות כמו המעצר הנוסף.

בנוסף, דחה בית המשפט את הערר על הארכת המעצר, ומעצרם של הקטינים נותר עד ליום ראשון. המשמעות שהקטינים ישארו שבת במעצר ובחקירות. משפחות הקטינים הביעו חשש כי השב"כ ישתמש בשבת ככלי לחץ על הקטינים.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את הקטינים יחד עם עורכי הדין נתי רום ועדי קידר מארגון 'חוננו', מסר: "הערכה זהירה: מעצרו של החשוד הנוסף בפרשה נועדה לטעמי להציג התפתחות בחקירה כדי לנסות ולמנוע מאיתנו לפגוש את החשודים. במידה ונקבל הודעה כזו יתקיים הלילה יתקיים הלילה דיון מיוחד ולילי בביהמ"ש המחוזי בלוד בפני השופט שבסר, בו נטען כי בשב"כ ובמשטרה מנסים לעשות תרגילים ולמנוע מילדים את זכותם הלגיטימית לפגוש את עורכי דינם".

מחאה מול ביהמ"ש בראשון לציון במחאה על מעצר אחד הקטינים בפרשה. צילום: פלאש 90

משב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי הינו ארגון ממלכתי שייעודו הראשון במעלה הינו סיכול איומי טרור, וכל פעולותיו מבוצעות על פי הדין. הטענות שהועלו בכתבה ומקורן בגורמים בעלי אינטרס, משוללות כל יסוד ומטרתן ליצור דה לגיטימציה לפעילות השב"כ ולהסיט את הדיון מהחשדות הנחקרים ע"י השב"כ. שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול לסיכול טרור באשר הוא טרור".

ערוץ 20
על יצירתיות, אהבה ומורכבות – מירב מיכאלי מדברת על הכל עם עדן הראל
לעומת המספרים שנעו במשך השבוע שעבר באיזור ה-2,000 נדבקים ביום, ביממה האחרונה נרשמו 1,538 מאומתים. הירידה מגיעה על רקע מספר נמוך של בדיקות, כרגיל בסופ"ש
ערוץ 20
מה הקשר בין גרביים לקורונה? מיזם מרגש למען חולי קורונה
ערוץ 20
הטיפים של הרב מיכאל לסרי לזוגיות בימי הקורונה
שקדים פלסטיני בחסות פעילים בינלאומיים ורבנים למען זכויות אדם
ערוץ 20
מנדלבליט ובג"צ יד ביד: התערבות היועמ"ש במינוי מפכ"ל המשטרה
ערוץ 20
פריימריז בכחול לבן? ח"כ קוטלר-וונש: "בשלב הזה זה פייק ניוז"
ערוץ 20
הסוף לתומכי טרור בבחירות? הצעת החוק של ח"כ טלי פלוסקוב
ערוץ 20
לא עוצרים בקורונה – שליחי קטמנדו ממשיכים לפעול מישראל
ערוץ 20
פולארד יגיע לארץ? הפעיל הוותיק למען פולארד חושף את הכל
It is not Android