דף הבית > אקטואליה וחדשות > שני פצועים בלינץ' של פורעים ערבים בעיר העתיקה בי-ם

שני פצועים בלינץ' של פורעים ערבים בעיר העתיקה בי-ם

ארגון חוננו מדווח כי 2 יהודים הותקפו הלילה על ידי פורעים ערבים סמוך לשער האריות. אחד מהם פונה לטיפול בבית החולים, המשטרה עצרה חלק מהתוקפים

העיר העתיקה בירושלים, לפני זמן קצר. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
העיר העתיקה בירושלים, יולי 2017. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שני תושבי העיר העתיקה הותקפו הלילה (שני) בידי מחבלים בסמוך לביתם. אחד מהם נפגע בראשו ופונה לבית החולים. כך נמסר מארגון 'חוננו'. חלק מהתוקפים נעצרו.

על פי הדיווח של 'חוננו' שני תושבי העיר העתיקה בירושלים הותקפו הלילה בידי כעשרה מחבלים בסמוך לביתם בשער האריות. התקיפה החלה כאשר אחד מהתושבים יצא להשליך אשפה בפח הזבל הסמוך לביתם, התוקפים הקיפו את השניים, והכו בהם בכל חלקי גופם. אחד מהתושבים אשר נפגע בראשו פונה לטיפול בבית החולים על ידי כוחות מד"א שהוזעקו למקום. המשטרה עצרה חלק מהתוקפים, ובשעה זו הם נחקרים בתחנת המשטרה במרחב דוד.

ירושלים העיר העתיקה נתי שוחט פלאש 90
העיר העתיקה בירושלים, צילום ארכיון: פלאש 90

עוד נמסר מהארגון כי מקום ההתרחשות הוא המתחם היהודי הסמוך לשער האריות וכי האזור סובל מדי יום "מהתנכלויות של ערבים". כמו כן נאמר כי "בחודשים האחרונים אף הוצת ביתם של התושבים היהודים מספר פעמים בידי פורעים ערבים".

בחוננו העלו חשש כי "המשטרה מטייחת שוב פיגוע כנגד יהודים". "הלילה הותקפו יהודים בצורה קשה בירושלים בירת ישראל רק בגלל שהם יהודים", אמרו בארגון והוסיפו – "בנס הם ניצלו". "אנו ציפייה כי המשטרה תמצה את הדין עם המחבלים ותעצור את כלל המעורבים. לצערנו הקולות שעולים כעת ממשטרת מרחב דוד אינם כאלה, ואנו קוראים לכלל הגורמים שלא לטייח שוב פיגוע קשה נגד יהודים" הבהירו הבוקר בעמותה.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"