16:25 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שני עורכי דין המקורבים לרה"מ עוכבו לחקירה בפרשת הצוללות

שני עורכי דין המקורבים לרה"מ עוכבו לחקירה בפרשת הצוללות

עורכי דין בכירים המקורבים לראש הממשלה עוכבו הבוקר לחקירה בלהב 433. המשטרה: "זהותם אסורה בפרסום"

משטרת ישראל עכבה הבוקר לחקירה שני עורכי דין בכירים, המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת פרשת 3000 (תיק הצוללות) הנחקרת בלהב 433, היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית. מהמשטרה נמסר כי "למעט הבהרה זו, איננו מפרטים מחקירות מתנהלות. בהתאם להוראות החוק, זהותם אסורה בפרסום עד חלוף הזמן הנדרש או ככל שנדרש הליך בבית המשפט".

בהמשך היום תחליט המשטרה האם לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרם של השניים. יש לציין כי ככל הידוע בשלב זה, ראש הממשלה אינו חשוד בפרשה, אלא מסר את עדותו בה בלבד.

הערכות: העסקה תצא לפועל. צילום: פלאש 90
העסקה חודשה. צילום: פלאש 90

 

כזכור, גורם ישראלי מדיני בכיר חשף ביום חמישי האחרון כי עסקת הצוללות עם גרמניה חודשה בזכות מכתב של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לגרמנים לפיו הדרג המדיני או הפקידות האחראית לא חשודים בעבירה בעניין. לפני שבועיים טענו גורמים ישראלים כי גרמניה אישרה את עסקת הצוללות. מנדלבליט אישר את העסקה. עם זאת, נמסר כי הגרמנים הבהירו כי העסקה תבוטל אם יימצא דופי-פלילי בהתנהלותם דרג מקבלי ההחלטות או הפקידות הבכירה המעורבות בנושא.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_44

תיעוד: המטפלת גונבת כסף מהמטופלת שלה

המשטרה עצרה תושבת יפו בת 41 לאחר שזו תועדה גונבת כסף מארנקה של בעלת הבית בה טיפלה בבת ים. על פי ההערכות המטפלת גנבה עשרות אלפי שקלים