זירת האירוע. צילום: תיעוד מבצע מד"א
זירת האירוע. צילום: תיעוד מבצע מד”א

 

שלושה  לפני זמן קצר הירדן בין לעמיר. חובשים ופאראמדיקים של מד”א מעניקים במקום טיפול רפואי ומבצעים פעולות בשני כבני שנמשו מהמים כשהם מחוסרי הכרה ומוגדרים במצב . נערכות סריקות אחר הנער השלישי. מד”א הוזנק לאירוע.

בשלב זה, הדופק של אחד מהטובעים חזר ובדקות הקרובות הוא יפונה באמצעות מסוק מד”א לבית החולים ‘זיו’ בצפת. במקביל, נמשכים ניסיונות ההחייאה בנער השני שטבע.

זירת הטביעה
זירת הטביעה

 

המשטרה מסרה כי מבירור נסיבות הארוע עולה כי הנערים, תושבי חורה, נכנסו יחד עם עוד תשעה מחבריהם לתוך המים באזור גשר יוסף, החלו להיסחף ולטבוע. שני הצעירים נמשו מהמים על ידי חבריהם וחולצו במצב קשה מאוד. השוטרים מבררים את נסיבות הארוע במקום.

חובש רפואת חירום במד”א, גבריאל דנינו, סיפר: “קיבלנו במגן דוד אדום קריאה על 3 נערים כבני 17 שטבעו בחלק לא מוכרז של . הגענו למקום בכוחות גדולים של מד”א שכללו אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ומסוק מד”א גם כן נחת במקום. על גדת הנהר ראינו כבן 17 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי. תוך כדי שאנחנו מבצעים בו פעולות החייאה מתקדמות אזרחים שהיו במקום חילצו מהנהר נוסף מחוסר הכרה, הצוותים הנוספים שלנו שהיו כבר בשטח מבצעים בו פעולות החייאה”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.