מטוסי האדיר החדשים שנחתו הבוקר בישראל. צילום: דובר צה"ל
מטוסי האדיר החדשים שנחתו הבוקר בישראל. צילום: דובר צה"ל

 

בלי טקסים ובלי חגיגות, היום בצהריים (ד') נחתו זוג מטוסי ״אדיר״ נוספים בבסיס נבטים לאחר שהשלימו טיסה ארוכה מדאלאס, טקסס בארצות הברית. שני המטוסים החדשים מצטרפים אל מערך מטוסי האדיר הנמצאים בתהליך קליטה בחיל. עם הגעת שני המטוסים החדשים, יהיו בחיל האוויר סך הכל תשעה מטוסים מסוג .

נכון להיום אף אחד מכלל מטוסי החמקן שנחתו בישראל לא סיים את תהליך ההכשרה המבצעית שלו ובחיל האוויר מקווים להכשיר את שני המטוסים הראשונים כבר בחודשים הקרובים. מטוסי האדיר לא לוקחים חלק בתרגיל האווירי הגדול ביותר בהיסטוריה של שמתקיים בימים אלה בישראל.

רק בחודש אוגוסט האחרון משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב השלימה את העסקה לרכש 17 מטוסי F-35, "אדיר", ממנהלת תכנית ה-JSF של ממשלת ארה"ב, ובכך השלימה רכש של שתי טייסות שלמות, 50 מטוסים, עבור חיל האוויר הישראלי. מימוש האופציה לרכש 17 מטוסים נוספים אושר על ידי הקבינט מדיני ביטחוני ועל הזמנת הרכש חתם מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם. על פי החוזה אספקת המטוסים תושלם עד לחודש דצמבר 2024.

בחיל האוויר רואים במטוס ה"אדיר" כעתיד החיל וכבר נערכים לקליטה נוספת של מטוסים בעוד בחיל עדיין עמלים על הכשרת המטוסים שכבר נחתו בישראל. בסך הכל עד היום רכש משרד הביטחון 50 מטוסי אף-35 "אדיר" מדגם A, מהדור החמישי והמתקדם. חמישה מטוסים נחתו עד כה בישראל, ועד לשנת 2021 יסופקו לחיל-האוויר 33 מטוסים משתי העסקאות הקודמות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.