5:51 23/11/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > "שנים לא מתייחסים אלינו במרכז הקליטה"

"שנים לא מתייחסים אלינו במרכז הקליטה"

מאות מחברי הקהילה האתיופית הפגינו נגד מרכז הקליטה במבשרת ציון, בו מתגוררים. טלאהון ארקין המתגורר במרכז התראיין ל'לפני כולם'. "מבקשים לא להעביר אותנו לעוד מרכז" ⁠⁠

מתוך 'לפני כולם', א'-ה' ב-19:30

עד ספטמבר צפויים כ-700 מחברי הקהילה האתיופית השוהים במרכז הקליטה במבשרת ציון, למצוא עצמם ברחוב ללא דיור חלופי. השוהים הפגינו היום מול הכנסת ומשרד האוצר בדרישה לפתרון. טלאהון ארקין, אשר מתוגרר במרכז הקליטה משנת 2009 התראיין ל'לפני כולם'.

"כרגע אף אחד לא מנהל אינו שיח בנושא. מהבוקר אנחנו צועקים, זו לא הפעם הראשונה שאנחנו מפגינים. זה מתחיל מלמעלה שאף אחד לא מתייחס אלינו כבר המון שנים במרכזי הקליטה. מחפשים פתרון, לכם תכננו את ההפגנה. יש לנו עוד חודש וחצי, מקווים שתהיה שנקבל תשובה עד אז".

"נאלץ להתפנות לעוד מרכז קליטה לצערי. יש פה צעירים, מבוגרים, זוגות נשואים ואנשים בודדים. אנחנו כבר שלוש שנים, מאז ההכרזה על סגירת המרכז במבשרת ציון, מנסים להגיע לפתרון, ולא שיעבירו אותנו לעוד מרכז, שרק חוסם אותנו מלהתקדם".

"נמשיך את המחאה כל עוד אין פתרון. אני חזרתי מהמילואים בשביל להפגין. זה מה שקורה במדינת ישראל – קל לגייס, אבל פתרון כמו לכולם – אין. לא משרד השיכון, לא משרד הקליטה ולא הממשלה, אף אחד לא פונה אלינו, אפילו לא טיפת יחס. זה רק אנחנו והשוטרים".

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_2

מפעל בירוחם ייסגר, 140 עובדים יפוטרו

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דחה את בקשת ההסתדרות למנוע את סגירת מפעל "נגב קרמיקה". המפעל ייסגר ו-140 עובדים יפוטרו.