בראיון ל'לפני כולם' מספר אושיק על היכרותו על לאונרד כשהופיעו מול חיילים בסיני לאחר מלחמת יום הכיפורים: "הוא לא קם כל בוקר והניח תפילין והתפלל ואם את יודעת קצת היסטוריה עליו אז תביני שהוא גם בדק דתות אחרות והיה 5 שנים במנזר בקנדה, איש מאד מופנם אבל אינטיליגנט עם המון ידע ובעייני הוא ובוב דילן שקיבל פרס נובל הם המשוררים, הזמרים, המבצעים והיוצרים מהגדולים שיש"

בהמשך הראיון מספר אושיק על השיר שלאונרד כתב בין ההופעות שהופיעו יחד ועל כך שלא היה אכפת לו לישון בשק שינה:"ירדנו לסיני אחרי ההופעה הראשונה שהופענו בחיל האוויר, שם הוא כתב ב-2 ההופעות שעשינו בחצור בחיל האוויר הוא כתב את השיר "lover lover lover"' , לאחר מכן הופענו בסיני בין 6 ל-8 הופעות ביום – לאיפה שלקחו אותנו, היה איש מאד צנוע, גם כשהגענו למקומות יותר מסודרים מאשר במרחבים של סיני וזו גם הייתה מלחמה איומה ונוראית. ישנו יחד בשקם על שקי שינה. פופיק מרדכי ארנון  דיבר על יהדות, פילוסופיה והיו שיחות ברומו של עולם. ולכל מקום שהגענו הוא רצה להיות – אם זה בהופעה לתותחנים הוא שאל איך זה להיות תותחן, או בחיל הים או לטייסים או לכל מקום שהופענו"

לוי סיפר מדוע כהן הגיע לארץ ועל כך שהצליח אותו לשכנע לשיר: "בגלל יהדותו ושהוא הרגיש שהוא יהודי. הוא הגיע לפה ורצה לעזור כי שמע שאנחנו בצרות והרצון שלו היה ללכת לעבוד בקיבוצים ואני שפגשתי אותו בקפה פינתי שכנעתי אותו שהוא יכול יותר לתרום בזה שהוא ישיר אבל הוא אמר לי "השירים  שלי שקטים ועצובים, מה זה יעשה עכשיו כשצריך להרים את המורל?" בכל אופן הצלחתי לשכנע אותו ובאמת בכל מקום שהופענו קיבלו אותו בצורה בלתי רגילה כאשר מתי כספי הגאון מלווה אותו"

לפני כולם

לפני כולם