5:04 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שנה לאחר הקיצוץ הגדול: צה״ל מוסיף 2,000 תקנים לאנשי הקבע

שנה לאחר הקיצוץ הגדול: צה״ל מוסיף 2,000 תקנים לאנשי הקבע

לאחר שצה"ל פיטר אלפי אנשי קבע כחלק מקיצוץ נרחב, חלק מהיחידות התלוננו על קריסה תחת העומס. התוצאה: הוספת תקנים לאלפי אנשי קבע

לוחמי צה"ל יוצאים מרצועת עזה לאחר מבצע צוק איתן. צילום: רויטרס
לוחמים במהלך פעילות במבצע צוק איתן. צילום ארכיון: רויטרס

שנה לאחר שהשלימו בצה״ל את הקיצוץ העצום באנשי הקבע הוחלט במטה הכללי להוסיף 2,000 תקנים חדשים לאנשי הקבע. במסגרת תר״ש (תכנית רב שנתית) גדעון וכחלק מהתייעלות צה״ל אל מול האוצר, הוחלט בשנים האחרונות לפטר אלפי אנשי קבע.

בפעם הראשונה מזה שנים מספר אנשי הקבע בצה״ל ירד ל-39 אלף, כ-5,000 אנשי קבע פוטרו לצורך ההתייעלות הזו. בחודשים האחרונים מספר רב של יחידות קרסו תחת העומס ודרשו להוסיף תקנים מאחר והקיצוץ פגע בהם קשה מאוד. בצה״ל הוחלט לבחון את הנושא ולאחר בחינה הוקצו 2,000 תקנים חדשים לאנשי קבע.

הערכות הן כי מדובר בעוד 200 משרתים שיגיעו לקצה לגיל הפנסיה והשאר יפלטו מהמערכת בשנים הקרובות ובמקומם יכנסו לקבע קצינים ונגדים צעירים. תר״ש גדעון זכה לחיבוק רב ממשרד האוצר לאור ההתייעלות הצה"לית. גיוס 2,000 אנשי קבע נוספים יחזיר את סד״כ צה״ל למספרים של ערב העברת התכנית בצה״ל ובמשרד האוצר ל-41 אלף אנשי קבע.

הערכות הן כי המהלך לא יתקל בהתנגדות של האוצר שכן בצה״ל מבהירים כי לא מדובר בהוספה של תקציב מיוחד, מאחר ואלו שפוטרו עלו למערכת יותר מאנשי הקבע הצעירים. לצד זה כל התקציב של הקיצוץ של אלפי אנשי הקבע שפוטרו עבר לטובת הצטיידות ואימונים, והערכות הן כי בשנה הקרובה מעט מהתקציב יופנה לתקנים החדשים.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו