חברי מועצת העיר, מהמפורסמות בעולם, החליטו להגיב להודעת ענקית השכרת הדירות Airbnb כי לא תשווק יותר יחידות דיור בשטחי יהודה ושומרון.

בהחלטה שהתקבלה פה אחד נכתב כי "מועצת העיר בבוורלי הילס העבירה פה אחד הצעה המגנה את החלטת הנהלת Airbnb להסיר את כל המודעות של ישובים הישראלים ביהודה ושומרון. אנו אף קוראים לפתוח בחרם על האתר. אנו קוראים על כל העולם המתורבת להחרים את Airbnb עד שהיא חודלת ממעשיה האנטישמיים".

חברי המועצה. צילום: מתוך אתר עיריית בוורלי הילס

 

חברי המועצה לא הסתפקו בכך ואף איימו מפורשות כי "במידה והחברה לא תחדול ממעשיה האנטישמיים, אנו קוראים לכל העולם המתורבת להחרים את Airbnb עד שתחדל ממעשיה האנטישמיים".

ג'וליאן גולד, ראש עיריית בוורלי הילס, הוסיף כי "ההחלטה של Airbnb היא מצערת. בשם כל תושבי העיר, ההחלטה שהתקבלה פה אחד משקפת את המחויבות שלנו לישראל וחשיפת שנאה בכל מקום אשר תהיה".

גם סגן ראש העיר, ג'ון מיריש, התייחס לפרשה: "Airbnb אינה רצויה בבוורלי הילס כל עוד המדיניות שלה מבוססת על אנטישמיות וצביעות. שנאת יהודים היא מחלה. אנחנו יכולים לנסות לחסן אחרים נגד המחלה הזאת אבל אנחנו גם חייבים להגן על עצמנו מפני השפעותיה".

כזכור, בשבוע החולף פרסמנו כאן לראשונה כי כנגד Airbnb וארגון השמאל הקיצוני "כרם נבות" הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בטענה להפליה חמורה של תושבי יהודה ושומרון.לינור בר-אל

לינור בר-אל