במהלך הלילה נשמעו חמש אזעקות צבע אדום באזור היישוב כרם שלום שבמועצה האזורית אשכול. בתחילה נמסר מדובר צה"ל כי מדובר בשיגורים ממרחב סיני וכי על פי המערכות מדובר בשיגורי אמת, אולם, בפועל לא נשמעו או אותרו נפילות.

מאוחר יותר מסר דובר צה"ל כי "לאחר השלמת בדיקת המערכות וסריקות בשטח, נמצא כי לא בוצע ירי תלול מסלול לשטח ישראל" וכי "סיבת הפעלת המערכות נבדקת". לאור המאפיינים הדומים והחריגים של השיגורים, אומרים בצה"ל כי יתכן ומדובר בתקלה.

יירוט הטיל. צילום: קבוצת ביטחון שדה
יירוט טיל. צילום ארכיון: קבוצת ביטחון שדה

 

כזכור, אתמול נשמעו אזעקות במספר ישובים ברמת הגולן. דובר צה"ל מסר בתגובה כי מדובר בהתרעות שווא. שלשום זוהה שיגור לעבר שטח פתוח ברמת הגולן – שהיה ככל הנראה זליגת ירי מהלחימה הפנימית בסוריה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גורם צבאי הוסיף כי לא הופעלה אזעקה משום שהירי בוצע לעבר שטח פתוח.

ביום חמישי האחרון נורו פצצות מרגמה לעבר כוח הנדסי העובד סביב עוטף עזה, לאחר שנשמעה אזעקה ביישובי שער הנגב. אולם בצה"ל מסרו כי מדובר באזעקות שווא אשר "במקביל" אליהן "בוצע ירי של מספר פצמ"רים לעבר מוצב צבאי בצפון הרצועה". לא היו נפגעים ולא נזק. העובדים בגזרה הונחו להתרחק מהגדר ותנועת הרכבות הושהתה.

תקיפת כוחותינו ברצועת עזה. צילום: רויטרס
תקיפת כוחותינו ברצועת עזה לאחר ירי המרגמות. צילום: רויטרס

 

בתחילת השבוע שעבר נשמעו אזעקות במועצות האזוריות רמת נגב ונווה מדבר, שלאחר מכן הוגדרו ע"י צה"ל כהתרעות שווא.

גם בחודש שעבר נשמעה אזעקת חירום ברחבי גוש דן. תושבים רבים התעוררו מהאזעקה שנשמעה סמוך לשעה 3:00 בלילה בדרום תל אביב, אזור, חולון, בת ים ומקווה ישראל. זמן קצר לאחר מכן נודע כי מדובר היה באזעקת שווא. "מבדיקה עולה כי האזעקה שנשמעה הנה אזעקת שווא, הפרטים בבדיקה" מסרו מדובר צה"ל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא