22:19 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אין סכנת חיים: "פרס עבר את הלילה בשלום"

אין סכנת חיים: "פרס עבר את הלילה בשלום"

הבוקר הודיע רופאו האישי של הנשיא התשיעי כי מצבו ממשיך להיות קשה אך יציב. בשלב זה ניתוח אינו על הפרק

"מר פרס עבר את הלילה בשלום.
מצבו יציב, עדיין קשה, אבל יציב", כך אמר הבוקר (ד') פרופ' יצחק קרייס, מנהל בית החולים שיבא בתל השומר.

פרייס הוסיף כי פרס הועבר למחלקה לטיפול נמרץ נוירוכירורגית לטיפול והמשך מעקב.
"הוא עדיין בטיפול תחת צוות רב תחומי של שיבא ואנחנו נקיים עוד בדיקות ובשעה 16:00 נוכל לתת פרטים נוספים. אנחנו נמצאים בקשר הדוק עם המשפחה אנחנו משתפים את המשפחה בקבלת ההחלטות ואני שמח לומר ששיתוף הפעולה עובד טוב ואנו נמשיך לעדכן".

רפי ולדן, רופאו האישי של הנשיא לשעבר אמר: "ברצוננו להביע הערכה עמוקה לצוות הרב תחומי הרפואי שבחן וקיבל את ההחלטות הנכונות שהתקבלו. המשפחה כולה בתמונה ואנחנו נמצאים לידו. אנחנו שמחים להיווכח שכאשר הייתה הפסקה קלה מתרופות ההרדמה נוכחנו שהוא מגיב, כנראה קשוב למה שאומרים לו, לחץ לנו את היד. כרגע הוא מורדם כדי שלא יתאמץ. הוא נמצא במצב יציב ואנחנו קוראים לכל עם ישראל לחבור אלינו בתפילה ובתקווה להחלמתו.

נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס פונה אתמול בערב (ג') לבית החולים שיבא בתל השומר לאחר שסבל מאירוע מוחי. ‏מנהל בית החולים תל השומר: "הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, עבר היום אירוע מוחי עם מרכיב משמעותי של דמם. הוא מטופל ע"י מיטב הרופאים של שיבא. עבר מספר הדמיות וכעת מורדם ומונשם. אנחנו משגיחים עליו באופן רציף".

צילום: מדברים תקשורת
צילום: מדברים תקשורת

לשכת הנשיא התשיעי ובית החולים שיבא מבקשים לעדכן כי לאחר סיום התייעצות הרופאים, הוחלט כי אין אינדיקציה המצדיקה ניתוח בשלב זה. מצבו של פרס מוגדר קשה אך יציב והוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ. במהלך הלילה יתקיימו הערכות מצב נוספות ועל כל שינוי במצב  או בהחלטות הרפואיות תצא הודעת עדכון.

בנו, חמי פרס: "שעות לא קלות, אבא שלי עבר אירוע לא פשוט ואני רוצה קודם כל להודות לצוות הרופאים של תל השומר. נדרש לקבל כנראה החלטות בהמשך. הכל תלוי לאן הדברים יתפתחו ואנחנו לא יודעים להגיד יותר מזה. הרופאים עושים עבודה נפלא. אני שומר על אופטימיות. אני מאמין ומתפלל לטוב. כל מי שיתפלל, שימשיך להתפלל יחד איתנו. מודים לכולם על הדאגה והאהבה".

עוזרתו האישית של פרס, איילת פריש, הגיעה אף היא לבית החולים. תוצאות בדיקות הסי טי העלו שישנה החמרה נוספת במצבו של פרס. הדימום ממשיך להתפשט, כנראה שאין טיפול משמעותי שיכול לעצור את הדימום.

לשכת הנשיא התשיעי מבקשת לעדכן כי רופאיו של פרס החליטו להרדימו ולהנשימו כדי להקל על המשך הטיפול. בעוד דקות אחדות הוא יוכנס ל- CT בכדי לקבל הערכת מצב מלאה ומדויקת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בטוויטר: "אני מאחל לנשיא לשעבר שמעון פרס החלמה מהירה. שמעון, אנחנו אוהבים אותם והעם כולו מייחל להחלמתך". נתניהו אף שוחח עם מנהל בית החולים שיבא וקיבל עדכון על מצבו הרפואי של פרס. נתניהו מסר תפילותיו של העם כולו להחלמה מהירה.  במהלך הבוקר צילם הנשיא לשעבר סרטון במרכז פרס לשלום וחש בטוב בזמן הצילום.

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו שליט"א קורא לציבור הרחב להתפלל לרפאותו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, שמעון בן שרה. הרב הראשי ציין כי "למר פרס יש זכויות רבות בפעילותו רבת השנים למען עם ישראל ובחיזוק בטחונה של מדינת ישראל מאז היווסדה וראוי שכולם יצטרפו בעת הזאת בתפילה להחלמתו"

מיד לאחר שחזר בשבוע שעבר מכנס מדיני באיטליה, עבר הנשיא התשיעי הליך התקנת קוצב לב שתוכננה מראש בבית החולים שיבא. ההליך נערך בהרדמה חלקית בלבד, ויום לאחר מכן שוחרר פרס לביתו. הרופאים המליצו על התקנת קוצב הלב כדי למנוע הפרעה בקצב הלב. מלשכתו של פרס נמסר אז כי הפרוצדורה התבצעה בהרדמה חלקית בלבד בבית החולים תל השומר, בעקבות המלצת הרופאים.

פרס, בן 93, אושפז לפני כחצי שנה בתל השומר למשך יומיים, בעקבות הפרעת קצב לב קלה. גם שבועיים לפני כן פונה פרס לבית החולים אחרי שלקה בהתקף לב קל. הוא עבר צנתור בהצלחה, ולאחר חמישה ימי אשפוז שוחרר לביתו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גדי איזנקוט וההשפלה בנבי סלאח. צילום: פלאש 90, צילום מסך

מילואימניקים לרמטכ"ל: חדד נהלים ומנע השפלה נוספת

בעקבות ההשפלה בנבי סלאח: סא"ל במיל' אייל פלטק פנה לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לחדד את הנהלים במשימות של ביטחון שוטף: "ייבש הדיו מלתאר את גודל ועוצמת ההשפלה"