חילופי דברים חריפים נרשמו היום במליאת הכנסת בין שרת התרבות  לח”כ במהלך דיון על הצעת החוק לציון יום הזיכרון לנכבה. “אלף שמלות פרובוקטיביות לא מגיעות לאותנטיות של פלסטינית”, עקץ טיבי את רגב ברמיזה לשמלה שלבשה בפסטיבל קאן. “במזרח התיכון חובשי הכאפייה שרוצחים אחד את השני לא יכתיבו כלום”, השיבה לו רגב והוסיפה: “אתם מבקשים לציין יום זה כיום אבל. טיבי, בשבילך צריך להוסיף פרק בסיפור כיפה אדומה, שבו הזאב מבקש מכיפה אדומה להתאבל על שלא הצליח לטרוף אותה”.

חכ" טיבי:"אם תהיה מדינה אחת, אנחנו נרצה את הדגם הדמוקרטי" צילום: פלאש 90
חכ” טיבי:”אם תהיה מדינה אחת, אנחנו נרצה את הדגם הדמוקרטי” צילום: פלאש 90

לפי הצעת החוק שהגישו טיבי וח”כ אוסמה סעדי מהרשימה המשותפת, ב-15 במאי ייערך יום זיכרון לציון הנכבה שבמסגרתו תישמע צפירה בת 2 דקות בשעה 12:00, יקוימו אזכרות, עצרות עם וטקסי התייחדות עם הכפרים שנעקרו מהם תושביהם ב-1948.

 במהלך הדיון חבר הכנסת לשרה ואמר לה: “למה שמת את אל-אקצה על השמלה ולא שמת את התמונה של הכותל. ממי את חוששת? מליצמן? ממני? מהחרדים?”. בהמשך אמר לרגב: “את במקור מארץ ערבית, למה את לא יודעת את השפה הערבית?”.

בהערה אחרת אמר טיבי :”אני חוזר ואומר השרה רגב, לא שמלות יכתיבו את הנרטיב על כיבוש לפני 50 שנה”. רגב הגיבה: “במזרח התיכון חובשי הכאפייה שרוצחים אחד את השני לא יכתיבו כלום”.

השמלה המדוברת של רגב, עם הדפס כיפת הסלע וללא הכותך. צילום: אלי סבתי
השמלה המדוברת של רגב, עם הדפס כיפת הסלע. צילום: אלי סבתי

לאחר מכן עלתה רגב לדוכן הנואמים והשיבה לטיבי: “לא יכולתם לבחור יום מתאים יותר להניח את הצעת החוק השקרית וההזויה הזו על שולחן הכנסת. היום בדיוק לפני 50 שנה השלמנו את מה שלא גמרנו ביום שאתם מכנים בשקר ‘’. זהו יום של צדק היסטורי, של ניצחון האמת על השקר, של הטוב על הרע. בששת הימים השלמנו את מלחמת העצמאות בשחרור ירושלים והמקומות הקדושים שלנו. חג שמח ירושלים, חג שמח לאזרחי מדינת ישראל וליהודים בתפוצות”.

עוד אמרה רגב: “התייחסת לשמלה, לא התכוונתי להתייחס אליה – אבל אם כבר, שמחתי להעלות על ראש שמחתי את ירושלים. גם הכותל, גם מגדל דוד וגם הר הבית היו חלק מהתבליט של ירושלים על השמלה, וכן, כיפת הזהב כפי שאתה יודע, ששומרת על אבן השתייה – היסוד של בית המקדש שלנו”.

השרה הוסיפה: “גייסתם בששת הימים, כמו ב-48, את כל צבאות ערב ואת כל הכנופיות כדי לחסל את ישראל. דמיינתם שהדברים של נאצר יתממשו, שכיכר מלכי ישראל תהפוך לבית קברות המוני. זה לא קרה וזה גם לא יקרה. ירושלים המאוחדת תישאר בירתנו וגם מכונת התעמולה השקרית שאתם מפעילים כבר עשרות שנים תיעלם. אני שמחה על ההזדמנות שנתתם לי לשנן עובדות לגבי השקר הקרוי ”.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.