0:16 19/12/2017
דף הבית > תרבות > "שמחה זה עניין של בחירה"

"שמחה זה עניין של בחירה"

בימים בהם גל-עד שאער הי"ד נחטף ולאורך כל שנת האבלות כתבה אמו, בת גלים, יומן. כשנה לאחר חטיפתו והירצחו העניקה המשטרה להוריו יומנים שהוא עצמו כתב. אמש הושק הספר המשלב היומנים של שניהם. צפו בראיון מתוך "לפני כולם"

על שכול ואובדן: בת גלים שאער בספר מרגש, שלוש וחצי שנים לאחר חטיפת ורציחת בנה גיל-עד הי"ד:

בתחילת הראיון מספרת בת גלים על הספר ומדוע ישבה לכתוב אותו: "במשך כל התקופה כתבתי יומן לעצמי, יומן אישי, שמתאר את כל ימי החטיפה ואח"כ את השנה הראשונה  – את ההתמודדות, את החיסרון, את הכאב. באיזה שלב הבנתי שיש לי ספר ושהוא רלוונטי לכל הציבור במדינה וגם לציבור בחו"ל כיוון שכולם היו שותפים לסיפור הזה והחלטתי לערוך אותו ולהוציא אותו לאור. אתמול בערב הייתה השקה של הספר והספר נמצא כבר בחנויות"

בהמשך מספרת בת גלים על הצצדים שגילתה בבנה גיל-עד הי"ד בעקבות היומנים שלו שקיבלה מהמשטרה: "יש עומק מסוים יותר, אבל בסה"כ בקריאה ביומנים של גיל-עד שהם חלק מהספר. במהלך השנה הראשונה הובאו לנו יומנים שלו וגם הכנסתי אותם לספר, סה"כ הרגשנו שאנחנו מכירים את הילד שלנו ושאנחנו יודעים מה עובר עליו. תחושה חזקה מאד בתור הורה שאתה יודע מה עבר על הילד שלך וגם הוא מדבר הרבה על העומק של החיים ועל חיפוש – רוצה להיות שמח ומאושר והוא מדבר על זה שהוא שמח ומאושר ב"ה.

בסוף הראיון מספרת בת גלים מה הכי ריגש אותה מכל מה שגיל-עד הי"ד כתב: "ההבנה של ילד בן 16.5 שעניין של שמחה בחיים זה עניין של בחירה. זה מובא כמה פעמים וזה מאד חזק בעייני גם בחיבור לשם שלו גלעד וזו תובנה שלפעמים בגיל מאוחר אנחנו לא מצליחים להבין אותה וליישם אותה וזה מדהים בעייני שילד בן 16.5 מגלה תובנות כאלה".

 

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לפני כולם-בניון

עמיר בניון חוזר לבמה עם מופע חורף חדש

אחרי שבשבוע שעבר שחרר דואט חדש עם ישי לוי, יוצא הזמר עמיר בניון לסיבוב הופעות חורפי: "ברוך השם הולכים ממקום למקום, מופיעים ועושים שמח"