לאחר שבלילה החזירה מדינת ישראל עוד גופת מחבל, משפחת גולדין, שגופת בנם הדר עדין מוחזקת בידי חמאס, כועסים. אביו של הדר שמחה גודלין שוחח היום עם שרונה מן בתכניתנו זה היום.

 "יש לממשלה מנופי לחץ על חמאס". גולדין ב"זה היום" 18.08.16

"לממשלה יש מנופי לחץ טובים מאוד להפעיל על חמאס. כדי שהם יחזירו את הדר ואורן והממשלה לא משתמשת בהם", אמר גולדין. "החזרת הגופות זה אחד המנופים, תנאי האסירים של חמאס בכלא הישראלי זה כלי אחר, המחוות ההומנטיריות שהולכות לעזה זה כלי שלישי. הממשלה לא מפעילה את הכלים האלה, לא מנהלת דיון בקבינט על הנושאים האלה."

כאמור, מדינת ישראל שחררה הלילה (ה') את גופתו של המחבל מחמד ג'מאל אל-כאלותי, שביצע את פיגוע ירי לעבר אוטובוס בשכונת רמות בירושלים ב-9 במרץ  וגרם לפציעתו של גבר בן 50. הלילה שחרורה גופתו במסגרת ההסדר בין המדינה למשפחת המחבל מירושלים.

פיגוע ברמות מרץ 2016
הפיגוע ברמות. מרץ 2016

על-פי ההסדר המשפחה התחייבה לשלם ערבות של 20 אלף ש"ח ושמסע הלוויה יכלול לא יותר מ-25 אנשים. הלילה כאמור הועברה גופתו של אל-כאלותי (21), תושב הכפר עקב והלוויתו נערכה בבית הקברות 'באב אל-סאהרה' שליד שער הפרחים במתכונת מצומצמת בהשתתפות של 25 איש בלבד, במהלך הלוויה נרשמה נוכחות צבאית מאסיבית באזור.

אתמול התפתח ויכוח מתוקשר בין שר הביטחון לבין היועמ"ש . השר ליברמן התייחס לסוגיית שחרור גופת המחבלים ולעמדת היועמ"ש בנושא: " הוא לא אינסטנציה אחרונה, הוא עדיין יועץ ולא בית משפט עליון" אמר השר. "מצחיק שלשני משרדי ממשלה יש מדיניות שונה ולכן אעלה את הנושא שוב בקבינט הקרוב. אם לא יגן על עמדתי בבג"ץ אני אעשה זאת בעצמי, ואם העליון יחליט אחרת, בניגוד לעמדתי, אכבד זאת כפי שעשיתי בעבר"

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.